MS18: Nórsko - Slovensko 0:1

Víťazný vstup do I. divízie majstrovstiev sveta hráčok do 18 rokov zaznamenali v pondelok v ruskom Dmitrove slovenské hokejistky. V prvom súboji zvíťazili zverenky trénera Stanislava Kubuša nad Nórskom tesne 1:0 a úspešne tak začali svoju cestu za ob

Nórsko – Slovensko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 16. Olosová (Lúčová). Rozhodovali Michaudová (Švajč.) – Brusnecovová (Rus.), Majapurová (Fín.), vylúčené: 7:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 150 divákov

O výsledku stretnutia sa rozhodlo v 16. minúte, kedy sa Slovenkám podarilo využiť početnú výhodu zásluhou presnej strely Olosovej. V ďalšom priebehu ani jedno z družstiev nedokázalo skórovať. Severanky v snahe o vyrovnanie sa pokúsili aj o 11-sekundovú power play, no bez úspechu.

Stanislav Kubuš, tréner SR pre TASR: „Mali sme celý zápas prevahu. Hneď na začiatku sme mali šance, mali sme tam tri nájazdy, výsledkom bola len nastrelená žŕdka. Škoda, lebo keby sme dali nejaké góly, mohlo to byť pokojnejšie. V prvej tretine sme mali jasnú prevahu, v druhej sa to ale otočilo. Nórky nás zatlačili, lebo sme boli dosť vylučovaní, no podržala nás brankárka Kiapešová. V tretej tretine sme boli opäť lepší my, mali sme šance, ale znova sme ich nevyužili. Hráčky podali bojovný výkon, robili to čo mali, sme spokojní. V utorok nás čaká Kazachstan. Je to súper ruskej školy, dobre korčuľujúci a nevyspytateľný. Večer si ho pozrieme v zápase s Ruskom, ale myslím si, že ak podáme výkon, ako dnes, nemáme sa čoho báť.“

Text: TASR Foto: IIHF.com