Dominika Handzušová Hokej

MSR žiakov: Poprad jediný bez straty

Aj druhý deň si v záverečnom turnaji o titul majstra žiakov domáci účastník pripísal dva body za výhru, keď zdolal Mikuláš 5:1. Ružinov dokázal v záverečných minútach vyrovnať zápas so Zvolenom a rovnaká remíza 3:3 sa zrodila takisto vyrovnaním dve minúty pred koncom medzi Prešovom a Duklou Trenčín.

Ilustračný obrázok k článku MSR žiakov: Poprad jediný bez straty

MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – HK ŠKP POPRAD 1:5 (0:0, 1:1, 0:4)

32. Zahradník (Žiak, Niňaj) – 32. Pjecha (Hrehorčák), 42. Vašaš (Szücs, Václav), 43. Danielčak (Bjalončík), 49. Šeliga (Dula, Bjalončík) v presilovke, 50. Martančík (Pjecha).
Strely na bránu: 16:41 (8:16, 4:13, 4:12).
Rozhodovali: Rastislav Gajan – René Šoltés, Róbert Gavalier. Divákov: 300

L. Mikuláš: Roman Durný (50. Benedikt Blana) – Karol Šimek, Juraj Kozák, Martin Laučík, Matúš Gregor, Miroslav Švihra, Pavol Sčensný, Ján Revaj – Matej Niňaj, Matej Zahradník, Lukáš Žiak – Roland Hric, Peter Neuman, Jakub Böhmer – Vladimír Vybiral, Juraj Baláž, Adam Nechaj – Martin Kováč, Jozef Cibuľa, René Macko – Martin Malejka.

Poprad: Marco Šturma – Adam Kolumber, Matúš Dula, Samuel Szücs, Adam Hritz, Martin Krempaský, Martin Bodák, Matúš Vojsovič, Tomáš Harenčár – Dávid Šeliga, Peter Bjalončík, Jozef Danielčak – Filip Vašaš, Denis Heldák, Boris Martančík – Patrik Hrehorčák, Michal Pjecha, Roan Krupa – Rastislav Václav, Juraj Valek, Patrik Lompart.

Poprad držal po väčšinu zápasu taktovku pevne v rukách. Dlho sa ale nedarilo prekonať brankára Durného. Až v 32. minúte otvoril skóre Pjecha a krátko na tento gól Mikuláš dokázal vyrovnať Zahradníkom. V tretej tretine si už ale s obranou i brankárom Liptákov mladí Popradčania poradili, keď po štyroch ďalších kúskoch sa Durný z brány porúčal.

HKM ZVOLEN – RUŽINOV 99 BRATISLAVA 3:3 (0:1, 2:0, 1:2)

22. Strelec (Krajč), 23. Trnka, 44. Dolinský (Lunter, Trnka) – 9. Bílik (Musliu, Liška) v presilovke, 47. Liška (Lacka, Korpa) v presilovke, 58. Ružička (Krivošík, Musliu).
Strely na bránu: 35:26 (12:8, 14:9, 9:9).
Rozhodovali: Rastislav Gajan – Ľubomír Pavela, Róbert Gavalier.

Zvolen: Juraj Pročka – Patrik Samuel Priatka, Lukáš Rozinaj, Michal Kulišek, Michal Krajč, Erik Török, Michal Ivan – Tomáš Trnka, Tomáš Dolinský, Kristián Lunter – Patrik Marcinek, Tomáš Ondris, Richard Slančík – Jakub Krupa, Martin Pospíšil, Matej Hunčík – Radovan Záhumenský, Patrik Strelec, Adam Baran.

Ružinov: Vladimír Cibulka – Martin Fehérváry, Denis Vladimír Bílik, Dominik Šauša, Tomas Michalička, Michael Rudy, Anton Tisončík – Eduard Korpa, Filip Krivošík, Roman Žitný – Jakub Lacka, Adam Ružička, Martin Trudman – Kroni Musliu, Viliam Šeliga, Adam Liška – Juraj Šinko, Patrik Fuchs, Denis Bučko.

Zvolenu sa znova podarilo obrátiť zápas, hoci to nebolo tak výrazné vedenie ako v prvý deň mikulášske. Stav 3:2 držal dlho, no Ružinov s blížiacim sa koncom stále viac dobiedzal pred bránou Pročku a napokon sa podarilo vyrovnať.

PHK PREŠOV – DUKLA TRENČÍN 3:3 (1:0, 1:2, 1:1)

9. Segľa (Pulščák, Duplinský), 25. Hrabčák (Lamač, Duda) v presilovke, 59. Pulščák v presilovke – 22. Krištofovič (Vavro, Hecl) v presilovke, 40. Kozáček (Konečný), 49. Trnavský (Božík, Čacho).
Strely na bránu: 24:49 (5:21, 9:15, 10:13).
Rozhodovali: Milan Novák – René Šoltés, Ľubomír Pavela.

Prešov: Tomáš Kovalčík – Jozef Verčimák, Marcel Miškuf, Matej Vaško, Erik Miško, Marek Kaduk, Jakub Jendruš, Richard Kaľavský – Dávid Segľa, František Pulščák, Dominik Duplinský – Peter Duda, Sebastián Hrabčák, Peter Kristian – Marek Lamač, Filip Giba, Teodor Kunst – Maroš Kulík, Marcus Joseph Gurega, Richard Miščík.

Dukla: Dávid Hrenák – Patrik Augustín, Kristián Vavro, Tomáš Konečný, Martin Božík, Šimon Trnavský, Erik Rajnoha, Adam Dúžek, Jakub Jakubík – Andrej Šiška, Marek Hecl, Marcel Škvarka – Nicolas Jánoš, Viliam Čacho, Andrej Krištofovič – Martin Kozáček, Marcus Drien, Juraj Lednický – Juraj Jankula, Miroslav Švancara, Frank John Osvald.

Dvakrát Prešov viedol, dvakrát sa podarilo Dukle dotiahnuť jednogólovú stratu. „Koňare“ sa ale nevzdávali a napriek tomu, že v tretej tretine dostali gól z dorážky cez bezmocného brankára, bojovali o remízu. Vytúžený gól strelil až v presilovke necelé tri minúty pred koncom Pulščák.