Rôzne

Na D1 pri Poprade spustili testovanie najvyššej povolenej rýchlosti 140 km/h

V utorok bol spustený skúšobný a testovací úsek s najvyššou povolenou rýchlosťou 140 km/h na diaľnici D1, úsek Poprad východ - Beharovce.

Ilustračný obrázok k článku Na D1 pri Poprade spustili testovanie najvyššej povolenej rýchlosti 140 km/h
Zdroj: Polícia SR - Prešovský kraj

Ako bližšie informovala polícia prostredníctvom sociálnej siete, ide o skúšobnú prevádzku na jeden mesiac.

Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti cieľom tohto testovania je monitorovať a analyzovať vývoj dopravnej nehodovosti, socioekonomický aspekt či časovú úsporu pri najvyššej dovolenej rýchlosti 140 km/h.

„Úsek D1 Poprad východ – Beharovce bol pre skúšobnú prevádzku vybraný práve preto, že ide o jeden z najnovších úsekov, ktorý spĺňa najvyššie bezpečnostné štandardy,“ poznamenala polícia.

Ďalším úsekom, ktorý v budúcnosti prichádza do úvahy na otestovanie vyššej rýchlosti, je úsek D1 Trnava – Trenčín. Tento však pre vysokú intenzitu dopravy aktuálne dopravná polícia neodporučila.

„Na ďalšom vybranom diaľničnom úseku Prešov – Košice sa uskutočňujú stavebné práce súvisiace so stavbou Budimír – Bidovce. O tom, či bude možné po niektorých úsekoch našich diaľnic jazdiť v budúcnosti rýchlosťou 140 kilometrov za hodinu, bude možné uvažovať až po dôkladnom preskúmaní správania sa vodičov a odbornej diskusii s políciou,“ uviedla ešte v septembri hovorkyňa ministerstva dopravy a výstavby Karolína Ducká.

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Viete, ako správne volať na linku 158? Pozrite si to v tomto pripojenom videu.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie