Peter Handzuš Futbal

Na druhý pokus to vyšlo: Pohár PFZ v rukách hráčov FC Spišská Teplica L.D.

Obľúbené spestrenie súťaží organizovaných Podtatranským futbalovým zväzom sa dočkalo tretieho pokračovania, s víťazným koncom pre Spišskú Teplicu.

Ilustračný obrázok k článku Na druhý pokus to vyšlo: Pohár PFZ v rukách hráčov  FC Spišská Teplica L.D.
97

Do pohárovej súťaže PFZ sa v sezóne 2017/2018 prihlásilo dvanásť tímov zo šiestej a siedmej ligy. Vo finále sa stetol klub OFK Šuňava s minuloročným finalistom FC Spišská Teplica L.D.

Šuňava sa do finále prestrieľala pokutovými kopmi. Vo všetkých troch odohraných zápasoch vyhrala až po penaltovom rozstrele. Na jej kopačkách ostali postupne Vikartovce, Batizovce (minuloročný víťaz pohára) a Spišská Belá B. Spišská Teplica si finále zaslúžila po víťazstve 7:1 nad Slovenskou Vsou a 1:0 nad Výbornou.

Finále pohára mohli vidieť diváci v popradskom NTC v stredu 23.5.2018. Do zápasu vošli aktívnejšie hráči Šuňavy, ktorí obliehali bránu Spišskej Teplice, ale z územnej prevahy nevyťažili nič. Spišská Teplica dokázala využiť všetky chyby v obrane Šuňavy a polčas skončil 0:2. Spišská Teplica vyťažila z minima maximum.

Útočný futbal hrala Šuňava aj po výmene strán a tentoraz sa dočkala i gólov. Keď v 88. minúte vyrovnala na 2:2, schyľovalo sa k ďalšiemu penaltovému rozstrelu. To ale hráči Spišskej Teplice nedovolili. Vyrovnaný stav na tabuli svietil len niekoľko desiatok sekúnd a Spišská Teplica viedla opäť. V samom závere zápasu sa jej podarilo skórovať ešte jeden raz a zdolala tak Šuňavu 4:2.

Adrián Tropp, tréner a hráč OFK Šuňava: “Sme smutní, ale za výkon sa nemusíme hanbiť. V prvom polčase sme mali viac šancí, súper dal prvý gól z ničoho. Taký je futbal, kto premení šance, ten vyhráva takéto dôležité zápasy. Je to pre chlapcov veľké ponaučenie hrať pred takouto kulisou, na takomto trávniku.”

Zdenko Cibuľa, tréner a hráč FC Spišská Teplica L.D.: “Bolo to veľmi náročné finále. Museli sme si ho oddrieť. Po minuloročnom výkone sme si víťazstvo zaslúžili. Minulý rok sme boli lepší a nešťastne sme prehrali. Tento rok bol lepší a futbalovejší náš súper, ale bojovnosťou sme si zaslúžili vyhrať. Ďakujem súperovi za skvelý zápas, ďakujem fanúšikom.”

OFK Šuňava – FK Spišská Teplica L.D. 2:4 (0:2)
Góly: Orolín, Britaňák, – Marko 2, Svitana, Gápa
Žlté karty: Kessel, Svitana, Gápa
Rozhodovali: Koč, Kočiš, Melničuk

OFK Šuňava: Konček, Zeman (78. Hudáč), Mihálik, Legát, Kožuch (85. Legát), Handzuš ©, Rumnačík (59. Tropp), Badzík, Hudáč, Fendek (46. Britaňák), Švajka (59. Orolín)

FK Spišská Teplica L.D.: Dunaj-Jurčo, Lang ©, Marhefka, Gaduš (85. Maškulka), Martinko, Kessel, Marko, Unger (56.Michlík), Varmus (67. Blaško), Jarkuliš (79. Cibuľa), Svitana (90. Gápa)

Zdroj: YouTube.com