Pavol Krupka Iné športy

Na popradskom námestí cvičili deti

Popradské námestie v utorok zaplnili deti, konkrétne druháci z popradských základných škôl, aby sa zúčastnili na gymnastickom dni s názvom GYM-FIT.

Deti ukázali, že kto cvičí (GYM), ten si užije aj dosť zábavy a hlavne – bude zdravý (FIT). Premiéra podujatia bola presne pred rokom a na rovnakom mieste. Vtedy aj v tento utorok ho v spolupráci so Slovenskou gymnastickou federáciou a ďalšími organizáciami pripravila Základná škola s materskou školou na Dostojevského ulici v Poprade.

Najprv sa na pódiu so svojimi pohybovými kreáciami predstavili mládežnícki tanečníci a športovci z rôznych popradských zoskupení. Predviedli, čo sa dá dokázať, ak má človek radosť z pohybu a rytmu a hlavne na sebe pracuje. Nasledovala rozcvička na hudbu v štýle latino – krásne, koordinované pohyby druháci zvládli za pomoci „tety Hanky“ z CVČ . Potom si už na s stanovištiach rozmiestnených na popradskom námestí mohli druháci vyskúšať svoju vlastnú šikovnosť a obratnosť v rôznych disciplínach. Rozmanitých pohybov, zanietenia a zábavy bolo očividne dosť. Potvrdilo sa, že tým pravým, čo dokáže deti rozhýbať, sú práve takéto súťažné stretnutia.

Kampaň GYM-FIT bude pokračovať aj v ďalších mestách a nielen v tomto roku. Veď jej cieľ – zapojiť do pravidelnej pohybovej činnosti čo najviac detí, mládeže i dospelých – je, ako vieme, „beh na dlhé trate.“

Organizátorská škola ďakuje za pomoc mestu Poprad, Študentskému parlamentu mesta Poprad, popradským stredoškolákom z Gymnázia na Kukučínovej ulici, zo Strednej priemyselnej školy a zo Strednej zdravotníckej školy a Centru voľného času (zvlášť p. Anne Koperniechovej). Za pekné a inšpiratívne vystúpenia ďakujú organizátori gymnasticko-tanečnému klubu GY-TA Poprad, športovému triu Capoeira Poprad a dievčatám zo skupiny Mauri. Samozrejme, vďaka patrí všetkým základným školám, ktoré sa do akcie zapojili.

Štatistika podujatia:

Počet stanovíšť: 25 Počet tried: 19 Počet žiakov: 350 Počet spoluorganizátorov – animátorov: 110 stredoškolákov a žiakov 9. ročníkov Účinkujúci na pódiu: spolu 14 športovcov a tanečníkov Počet organizátorov: 9 učiteľov

Na popradskom námestí cvičili deti
1
Galéria
GymFitPoprad
22
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie