Pavol Krupka Kultúra

Na popradskom námestí otvorili folklórny festival

V sobotu sa na popradskom námestí predstavili detské folklórne súbory spod Tatier i z bližšieho a vzdialenejšieho zahraničia. Po pätnástykrát sa zúčastňujú na štvordňovom Detskom folklórnom festivale – Krojované bábiky .

Dvojhodinové predstavenie zaplnili piesne, hudba a hlavne tance jednotlivých krajín a regiónov. Podtatranský región zastupovali súbory Goralík a Maguráčik z Kežmarku, Jánošíček zo Svitu, Letnička, Popradčan a Venček z Popradu a Lomničaník z Veľkej Lomnice. Z Arménska pricestoval súbor Ani, Ukrajinu reprezentovali súbory Arlekino a Dana, ľudovú kultúru Srbska predstavil súbor Mica Tadic, z Litvy zavítal súbor// Vijurkas, z lotyšskej Bausky súbor Mémelíte a z Poľska Mládežnícky orchester Deta// gminy Sierakowice.

Ako povedal Juraj Švedlár z Podtatranského osvetového strediska (krátko hovorí aj vo videu), organizácia festivalu si vyžaduje mnoho úsilia, ale organizátorom veľmi pomohlo, že sa dostal do kalendára podujatí //Medzinárodnej organizácie ľudového umenia (IOV World) //so sídlom v Rakúsku.

Festival sa začal vlastne už v piatok – uskutočnili sa výchovné koncerty a tvorivé dielne pre popradských školákov. V podobnom duchu bude pokračovať až do pondelka. V nedeľu si galaprogram na námestí budú môcť vychutnať obyvatelia a návštevníci Kežmarku.

Obsažnejšie záznamy z vystúpení zahraničných súborov sme pridali aj na YouTube: http://www.youtube.com/watch?… http://www.youtube.com/watch?…

Na popradskom námestí otvorili folklórny festival
1
Galéria
KrojBabikyAkciaPP
36
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie