Rôzne

Na TÝCHTO miestach v Poprade menia teplovody: Cieľom je ÚSPORA nákladov

Výmena teplovodov v Poprade, ku ktorej toto leto pristúpila Popradská energetická spoločnosť (PES), má priniesť úsporu nákladov.

Ilustračný obrázok k článku Na TÝCHTO miestach v Poprade menia teplovody: Cieľom je ÚSPORA nákladov
Zdroj: Facebook.com/Poprad - oficiálna stránka mesta

Mesto na webovej stránke informovalo, že s prihliadnutím na vek a technický stav potrubných rozvodov, ktoré boli vybudované v 60. až 80. rokoch minulého storočia, menia teplovody na sídlisku Západ a tiež v areáli základnej školy (ZŠ) s materskou školou v mestskej časti Veľká.

Výmena za moderné

„Vhodnou voľbou nových systémov, hlavne vzhľadom na ich izolačné vlastnosti a prevádzkové parametre, možno získať nemalú úsporu prevádzkových nákladov,“ uviedla konateľka PES Silvia Šifrová. Dodala, že namiesto pôvodných potrubí z pozinkovanej ocele a iných materiálov sa pri obnovách rozvodov už používajú moderné predizolované potrubia zodpovedajúce najvyšším štandardom kvality.

Ich životnosť sa odhaduje na viac než 50 rokov. Výmenou teplovodov sa podľa Šifrovej významne zvyšuje aj účinnosť výroby tepla.

Aby ceny tepla boli únosné

„Aj takýmito krokmi prispievame k tomu, aby občania nášho mesta napojení na sústavu centralizovaného zásobovania teplom mali čo najprijateľnejšiu a ekonomicky únosnú cenu tepla. Vďaka pravidelnej dlhoročnej starostlivosti patrí PES k popredným teplárenským spoločnostiam, ktoré dosahujú legislatívne stanovené normatívne účinnosti výroby,“ zhodnotil primátor Popradu Anton Danko.

Počas letných odstávok PES okrem výmeny rozvodov dbá aj na ich periodickú údržbu, ktorou sa zabezpečí bezproblémová dodávka tepla a teplej vody počas vykurovacej sezóny.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM