Správy

Na urgente a pohotovosti v Poprade sa nezastavili: Ošetrovali OBROVSKÝ nápor pacientov

Mnohé súkromné ambulancie v meste a okolí sú počas prázdnin zatvorené, prichádzajú tak aj mimoregionálni a zahraniční pacienti.

Ilustračný obrázok k článku Na urgente a pohotovosti v Poprade sa nezastavili: Ošetrovali OBROVSKÝ nápor pacientov
Zdroj: Dnes24.sk

V popradskej nemocnici museli od 23. do 26. decembra zamestnanci urgentného príjmu a pohotovostných ambulancií zvládať obrovský nápor pacientov.

Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda s tým, že počas uplynulých štyroch dní bolo na urgente ošetrených 399 pacientov.

Len polovicu z nich priviezli vozidlá záchranných zdravotných služieb, druhá polovica pacientov prišla individuálne.

Čas neskrátia

„Situáciu na urgente ovplyvnilo viacero faktorov. Mnohé súkromné ambulancie v meste a okolí sú počas sviatkov a prázdnin zatvorené, prichádzajú aj mimoregionálni a zahraniční pacienti, ktorí pod Tatrami trávia sviatočné dni. Výsledkom je skutočnosť, že na urgentnom príjme sa stretáva naraz aj niekoľko pacientov privezených záchrankou, pacienti s úrazmi a ďalší prichádzajúci s rôznymi ochoreniami,“ priblížila hovorkyňa.

Dodala, že personál pracuje s maximálnym nasadením, avšak rozsah vyšetrení realizovaných v nemocnici, ako aj vyhodnotenie ich výsledkov si vyžaduje čas, ktorý odborný personál nedokáže skrátiť.

Pacientov preto vyzývajú na ohľaduplnosť a tolerantnosť voči ostatným.

Nápor ešte nekončí

„Zároveň prosíme o rešpektovanie rozhodnutí personálu, ktorý určuje prioritu ošetrenia jednotlivých pacientov,“ upozornila Galajda.

Najväčší nárast pacientov oproti minulému roku zaznamenali v Poprade na urgente 23. decembra u pacientov s internými diagnózami, kde došlo k nárastu ošetrených až o 25 percent.

Keďže lyžiarska sezóna sa ešte len rozbieha a v regióne prichádza obdobie najvyššej návštevnosti počas prelomu rokov, v najbližších dňoch je podľa hovorkyne predpoklad, že zvýšený nápor pacientov v Poprade bude pokračovať.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM