Šport

Najťažších 400 metrov v živote: Redaktor Dnes24.sk TRIUMFOVAL v štafete Red Bull 400, FOTO

Slovensko zažilo extrémny beh na skokanský mostík. Medzi súťažiacimi mal svoje želiezko v ohni aj náš spravodajský portál.

Zdroj: Tím Milovníci mostov

Zrážka s fotografom

Jednotlivé úseky trate si rozdelili strategicky. „Lucka má iba 17 rokov a behá za klub AK Baník Prievidza. Hoci sa špecializuje na niekoľkokilometrové behy, v tomto prípade parádne zabojovala s blatistým šprintom,“ uviedol Jakub. Práve jemu pripadol druhý úsek v strmom kopci.

„Hneď po prebratí štafetového kolíka som sa zrazil s fotografom, ktorý stál hneď za mnou na trati. Priznám sa, že ma to vcelku rozhodilo, ale vďaka tomu, že už Lucka mi kolík odovzdala v prvej desiatke, mal som dobrú východiskovú pozíciu,“ spomenul Jakub, ktorý pri vychádzaní hore kopcom musel použiť aj ruky.

Treťou v poradí bola Adela (20), ktorá spolu s Jakubom reprezentuje tím STG Ružomberok aj na rôznych prekážkových behoch typu Spartan. „Pri predávaní kolíka som sa natiahol z posledných síl a na moment som zvalil na svah. Adel však už šprintovala hore a výborne zabojovala hlavne so šmykľavou časťou, kde sa už prechádzalo na samotný mostík,“ pokračoval v rozprávaní.

Do posledných sekúnd

Keď Adela podávala kolík Natanaelovi, bola pred ním už iba jedna z pretekárok, no so značným náskokom. O mladom, tiež 17-ročnom bežcovi AK Baník Prievidza, ste sa u nás mohli dočítať prednedávnom. „Naty sa vyžíva v prekážkových aj trailových behoch a ako sám hovorí, najradšej je, keď vidí cieľ. Do poslednej časti preto dal všetko a pretekárku o dve desatiny sekundy prekonal,“ prezradil Jakub. ktorý v tej chvíli ešte ani netušil, že zvíťazili.

Hoci bol rozdiel na prvých dvoch miestach extrémne tesný, za všetko hovorí fakt, že tretí tím zaostal za víťazným časom Milovníkov mostov (03:02.1) až o takmer 15 sekúnd.

„Bolo to extrémne krátke, ale človek si siahol na dno svojich síl. Mal som ten najlepší tím, aký som si mohol želať a každý posunul našu štafetu o pár miest dopredu, až za nečakaným triumfom,“ dodal Jakub a zároveň poďakoval aj Dominikovi Krištofovi, ktorý sa chopil role vodiča a po tomto výkone ich porozvážal domov.

Zábery z pretekov Red Bull 400 si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: Redaktor Dnes24.sk v zmiešanej štafete na Red Bull 400
9
Galéria
Zdroj: Tím Milovníci mostov
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM