Monika Vengrínová Rôzne

Najväčšia investičná akcia Popradu v tomto roku: Chystá sa rekonštrukcia štadióna vo Veľkej za státisíce eur!

Futbalový štadión vo Veľkej prešiel čiastočnou rekonštrukciou ešte pred dvoma rokmi. V nej sa malo pokračovať v roku 2014, z dôvodu podania námietky jedného z uchádzačov verejného obstarávania sa tak nestalo. Rekonštrukcia je preto naplánovaná až na tento rok. Čo sa bude robiť a koľko to bude stáť?

Ilustračný obrázok k článku Najväčšia investičná akcia Popradu v tomto roku: Chystá sa rekonštrukcia štadióna vo Veľkej za státisíce eur!
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

Rekonštrukciu objektu futbalového štadióna v Poprade-Veľkej mesto začalo v apríli 2013. V tom čase boli vybudované šatne pre dospelých, šatne pre žiakov a dorast i šatne a miestnosť pre rozhodcov, hygienické zázemie, administratívne priestory, technické miestnosti, miestnosť pre lekára a klubová miestnosť so samostatným sociálnym zariadením. Inštalovaná tiež bola nová technológia kotolne, kompletná vzduchotechnika, vykurovanie, meranie a regulácia vody, kanalizácie a elektrickej energie. Obnovou prešla aj tribúna s kapacitou 417 miest. Rekonštrukcia pri podpise stála mesto 616-tisíc eur.

Futbalový štadión vo Veľkej dnes zastrešuje osem mládežníckych družstiev a dve družstvá dospelých. Z hľadiska zaťaženia hracích plôch je maximálne využitý, nakoľko sa tam okrem podujatí konajú tréningy desiatich mužstiev v rozsahu približne šesťdesiat hodín týždenne. Čas potrebný na regeneráciu trávnatých povrchov hracích plôch je tak veľmi krátky. Z dôvodu nutnosti riešenia nevyhovujúcich podmienok pre tréningové procesy futbalových tímov, bola preto na rok 2014 naplánovaná prestavba areálu štadióna. Rekonštrukcia sa však v minulom roku nekonala, nakoľko po ukončení vyhodnotenia v rámci procesu verejného obstarávania bola Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) jedným z uchádzačov doručená námietka.

„V zmysle zákona bol celý spis postúpený ÚVO na prešetrenie. ÚVO rozhodnutím námietku zamietol. Počas rozhodovania ÚVO víťazný uchádzač od svojej ponuky odstúpil, preto bol k podpisu zmluvy vyzvaný v poradí druhý uchádzač. Momentálne plynie lehota na tento podpis,“ informoval komunikačný manažér mesta Poprad Marián Galajda s tým, že s realizáciou stavby bude možné začať až po podpise zmluvy. „Predpokladáme, že by to malo byť v jarných mesiacoch,“ dodal Galajda.

Súčasťou rekonštrukcie by mala byť výstavba tréningového ihriska s umelým trávnikom a umelým osvetlením, prístupové komunikácie a chodníky, vstupná časť s pokladňou, nové oplotenie areálu, svetelná tabuľa a bufet. Mesto na túto časť rekonštrukcie vyčlenilo 895-tisíc eur.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM