Správy

Nápad plný ĽUDSKOSTI: Charitatívny beh v Tatrách pomôže chudobným deťom študovať

Zabezpečiť jedlo deťom žijúcim v extrémnej chudobe sa snaží charitatívny beh Mary's Meals v Tatranskej Lomnici.

Ilustračný obrázok k článku Nápad plný ĽUDSKOSTI: Charitatívny beh v Tatrách pomôže chudobným deťom študovať
Zdroj: TASR

Tretí ročník charitatívneho behu sa uskutoční v sobotu 18. septembra.

Aj virtuálne

Okrem osemkilometrového behu v Tatrách si bežci pritom môžu kdekoľvek na svete zabehnúť virtuálny beh, a to od 10. do 26. septembra. Organizátori informovali, že štartovné v sume 18,30 eura pokrýva náklady na stravovanie jedného dieťaťa v škole počas celého školského roka.

V Mary's Meals chceme aj bežeckým podujatím pomáhať deťom, ktoré žijú v extrémnej chudobe a potrebujú jedlo, aby sa mohli vzdelávať. Spájame tak jedlo so štúdiom a funguje to,” povedal jeden z dobrovoľníckych organizátorov behu Adam Skirčák.

Obmedzený počet

Beh v Tatrách sa bude konať v režime OTP, teda bude prístupný očkovaným, testovaným či tým, ktorí ochorenie COVID-19 už prekonali. Okres Poprad je v týždni konania behu hlásený ako červený, čo znamená limit 150 účastníkov. „Voľných miest v Tatrách máme do tohto limitu zatiaľ ešte dosť,“ povedal Skirčák. „Aj ak by všetci nemohli bežať v Tatranskej Lomnici, každý si môže zabehnúť kdekoľvek inde. Veď v konečnom dôsledku nejde o beh, ale o pomoc deťom,” dodal Adam Skirčák.

Za podujatím v Tatrách je organizácia Mary's Meals Slovensko. Vlani sa takto podarilo vybehať viac ako 100 000 porci­í jedla.

Medzinárodný projekt školského stravovania poskytuje jedlo v školách už pre viac ako dva milióny detí žijúcich v extrémnej chudobe v 19 krajinách sveta. Jedlo im varí a podáva vyše 80 000 miestnych dobrovoľníkov z tamojších komunít z lokálne vypestovaných surovín.

Foto: Ilustračné

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM