Aktualizované Krimi

Hromadná nehoda na D1: Polícia diaľnicu uzavrela, FOTO

Sedemnásť osobných áut, dve dodávky a jeden autobus. Hasiči hlásia rozsiahlu nehodu na východe. Diaľnica v smere na Poprad je uzavretá.

Ilustračný obrázok k článku Hromadná nehoda na D1: Polícia diaľnicu uzavrela, FOTO
Zdroj: Policajný zbor SR

Na diaľnici D1 za Spišským Štvrtkom sa stala hromadná nehoda, pri ktorej sa zrazilo viacero áut, dodávky i autobus. Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove pre TASR uviedol, že v smere na Poprad je pre nehodu diaľnica uzavretá.

,,Na 334 kilometri sa zrazilo 17 osobných áut, dve dodávky a jeden autobus. Podľa predbežných informácií sa na mieste ľahko zranili dve osoby," informoval operačný dôstojník s tým, že na mieste zasahuje 14 hasičov z Levoče, Popradu a Prešova so siedmimi kusmi techniky. Bližšie informácie k dispozícii zatiaľ nie sú. Obchádzka vedie po starej ceste.

Situáciu na cestách vo viacerých regiónoch komplikuje sneženie a miestami aj silný vietor. Viacerí vodiči upozornili na sociálnej sieti na problémy najmä v okolí Kežmarku, Popradu, Vysokých Tatier, ale tiež Spišskej Novej Vsi. Okrem iného upozornili ešte na čelnú zrážku na ceste za Bušovcami smerom na Spišskú Belú, ale aj na zlú viditeľnosť a sneh na podtatranskej diaľnici.

Ako uvádza Prezídium HaZZ na svojom oficiálnom facebooku, na mieste zasahuje takmer 20 hasičov v čase nehody sa v havarovaných autách nachádzalo celkom 41 ľudí.

,,Na miesto udalosti bol vyslaný aj evakuačný autobus HaZZ, v ktorom účastníci nehody nájdu dočasne svoje útočisko. Na mieste zasahujú príslušníci z Levoče, Popradu, Beharoviec, Prešova a z Vysokých Tatier," konkretizuje prezídium.

AKTUALIZOVANÉ: Ako po 16:00 hodine informovalo Krajské riaditeľstvo PZ v Prešove, diaľnica D1 od Spišského Štvrtka smerom na Poprad je už prejadzná.

FOTO: Hromadná nehoda na D1 na východe
26
Galéria
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM