Krimi

Nehoda v Tatranskej Lomnici: Zrážka vlaku s dodávkou si vyžiadala päť zranených!

Popradčan (30), ktorý viedol dodávku s ľuďmi skončil v rukách leteckých záchranárov. Jeho ťažké zranenie si vyžiadalo prevoz do nemocnice v Košiciach

Ilustračný obrázok k článku Nehoda v Tatranskej Lomnici: Zrážka vlaku s dodávkou si vyžiadala päť zranených!
3
Galéria

Päť zranených osôb si vyžiadala pondelňajšia zrážka vlaku a dodávky na železničnom priecestí v Tatranskej Lomnici. Informovala o tom hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková.

Pacient s ťažkými zraneniami, ktorého ošetrovala posádka Rýchlej lekárskej pomoci Kežmarok, bol odovzdaný posádke leteckých záchranárov za účelom transportu do nemocnice v Košiciach,“ uviedla hovorkyňa. Dodala, že ostatných pacientov, dvoch stredne ťažko a dvoch ľahko zranených, transportovali do nemocníc v Poprade a Kežmarku.

O stave Popradčana konkrétne informuje Zuzana Hopjaková z ATE. „Utrpel úraz hlavy s krátkodobou poruchou vedomia, poranenie hrudníka a podozrenie na úraz chrbtice. Po doplnení liečby a preložení na palubu vrtuľníka bol v stabilizovanom stave, pri vedomí letecky transportovaný na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.

Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová doplnila, že nehoda sa stala okolo 11. h. „Vlak viedol 49-ročný rušňovodič zo Štrby, šoférom osobného motorového vozidla bol 30-ročný Popradčan. V dodávke boli okrem neho ďalší štyri muži,“ ozrejmila hovorkyňa s tým, že rušňovodiča policajti podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

Vodič osobného vozidla nebol schopný sa na mieste podrobiť testu na prítomnosť alkoholu kvôli zraneniam a za týmto účelom mu odoberú krv. „Škoda pri tejto nehode zatiaľ nebola vyčíslená, príčina dopravnej nehody a miera zavinenia jej účastníkov je predmetom už prebiehajúceho vyšetrovania. Na miesto bol pribratý aj znalec z odboru dopravy,“ uzavrela Ligdayová.

Hrôzostrašné zábery z Tatranskej Lomnice
3
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie