Správy

Nehody autobusov aj náraz do sypača: V Poprade a okolí zasahujú hasiči na každom kroku

Silné sneženie a miestami aj vietor spôsobili vo štvrtok popoludní v okrese Poprad problémy na cestách.

Ilustračný obrázok k článku Nehody autobusov aj náraz do sypača: V Poprade a okolí zasahujú hasiči na každom kroku
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Košický kraj

Nepriaznivé poveternostné podmienky sa podpísali aj pod zvýšený počet výjazdov hasičov v Prešovskom kraji. Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove TASR potvrdil, že zhruba od poludnia mali už 12 výjazdov.

„Išlo o výjazdy v okresoch Poprad, Prešov, Humenné, Stará Ľubovňa a Kežmarok. Väčšina sa týkala popadaných stromov, resp. prekážok na cestách. Mali sme aj dve nehody autobusov, v jednom prípade sa zrazil autobus a dodávka v blízkosti Štrbského Plesa a v druhom zišiel autobus z cesty pri obci Batizovce, okres Poprad,“ priblížil operačný dôstojník.

Náraz do sypača

Dodal, že všetky udalosti sa zaobišli bez zranení, najviac ich bolo v tatranskom a podtatranskom regióne.

Riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marcel Polomský uviedol, že všetky cesty sú zatiaľ zjazdné, výnimkou je cesta medzi Liptovskou Tepličkou a Vikartovcami.

„Tam narazilo auto do nášho sypača, takže je to tam neprejazdné. Inak by sa nám darilo situáciu udržať stabilnú, problémy nám však robia najmä nezodpovední vodiči, ktorí sa ponáhľajú a potom nám vytvárajú prekážku na cestách,“ skonštatoval Polomský.

Dodal, že v teréne sú všetky dostupné mechanizmy, ktoré sa snažia cesty upraviť. Apeloval na vodičov, aby spomalili a zbytočne neriskovali.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM