Nelegálne prechody cez železničnú trať: Policajti majú výsledky akcie

V utorok (10.4.) policajti v spolupráci so Železnicami Slovenskej republiky realizovali akciu Stihnem - Nestihnem. Aj preto ste si mohli všimnúť zvýšený pohyb v okolí železničných tratí.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Nelegálne prechody cez železničnú trať: Policajti majú výsledky akcie
Zdroj: Policajný zbor SR

Akcia Stihnem – Nestihnem. Bola zameraná na kontroly nelegálnych prechodov cez železničnú trať, ale aj na kontroly správneho prechodu/prejazdu cez železničné priecestia.

Rozdávali sa aj letáky

„ŽSR a polícia vybrali v rámci celého Slovenska a všetkých ôsmich krajov celkovo 82 nelegálnych prechodov, kde hliadky železničnej polície v najfrekvento­vanejšom čase monitorovali pohyb osôb na miestach, kde to nie je dovolené a tiež 37 železničných priecestí, kde vodiči najčastejšie porušujú zákon o cestnej premávke, predovšetkým maximálnu povolenú rýchlosť 30 km/hod a nerešpektujú výstražnú svetelnú a zvukovú signalizáciu,“ informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová. Každý z previnilcov, ktorý bol v tento deň prichytený pri priestupku, v rámci jeho riešenia dostal aj informačný leták, v ktorom je podrobne a zrozumiteľne vysvetlené ako správne prechádzať cez železničné priecestie a kde a ako je dovolené prechádzať cez železničnú trať.

Zdroj: Policajný zbor SR

Výsledky v číslach

Zapojení policajti: 166
Skontrolované osoby: 583 (197 – chodci, 359 vodiči, 27 cyklisti)
Nepovolené prechádzanie cez dráhu: 125
Porušenie maximálnej rýchlosti na železničnom priecestí: 104
Priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky: 50
Policajti v jednom prípade zadržali vodičský preukaz za jazdu na červenú a vypátrali jednu vec.

Zdroj: Facebook
Zdroj: poprad.dnes24.sk

Odporúčame