Nitra doma nezaváhala: Popradu strelila tri góly, FOTO

Hokejisti Nitry zvíťazili v stredajšom súboji 18. kola Tipsport Ligy doma nad Popradom 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Nitra doma nezaváhala: Popradu strelila tri góly, FOTO
77

Zápas medzi tabuľkovými susedmi Nitrou a Popradom sľuboval vyrovnaný zápas. Už úvodná tretina túto prognózu potvrdila. Jediný gól padol v 17. minúte a strelili ho domáci. Od modrej čiary nahodil puk Morrison a strelu tečoval Scheidl. Hostia mali tiež šance na gól, ale Paukovček ani Leclerc neprekonali Šimbocha.

Prvá polovica druhej tretiny bola rozháraná a obom mužstvám chýbal pokoj na hokejkách. Druhú polovicu zvládla lepšie Nitra, ktorá si vypracovala niekoľko dobrých príležitostí. Avšak, Vošvrda si poradil aj s dvomi prečísleniami Nitry. Zuby si na popradskom brankárovi vylámali Kerbashian aj Fominych. Aktivita “corgoňov” si gól pýtala, ale Poprad svojmu súperovi odskočiť nedovolil.

V 45. minúte boli “kamzíci” blízko vyrovnania, ale Šimbochovi pomohla žŕdka pri strele Handlovského. Naopak, hostia inkasovali druhý gól. Pred Vošvrdom prekorčuľoval Čaládi a dobre mierená strela Versteega našla svoj cieľ. V Nitra aréne sa to gólovo rozpadalo a dvojgólový rozdiel platil iba 34 sekúnd. Obrana Nitry prepadla a hosťujúci Ulrych to dokázal využiť a znížil na 2:1. Ani toto skóre však dlho nevydržalo. Po ľavej strane ušiel Popradčanom Fominych a mladý útočník skúsene našiel Šimuna, ktorý prestrelil Vošvrdu – 3:1. Hostia sa kvôli nedisciplinovanosti nedostali ani k hre bez brankára a Nitra výsledok udržala.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HK Nitra – HK Poprad 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 17. Scheidl (Morrison, Graham), 48. Versteeg (Šimun), 49. Šimun (Fominych, Lušňák) – 48. Ulrych (Paukovček). Rozhodovali: Adamec, Rencz (Maď.) – Vyšný, Soltész (Maď.), vylúčení: 2:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2569 divákov.

Nitra: Šimboch – Mezei, Morrison, Olsen, Graham, Pupák, M. Versteeg, S. Rácz – Blackwater, Kerbashian, Scheidl – Buček, Kollár, R. Rác – Fominych, Lušňák, Csányi – Čaládi, Minárik, Šimun – Hrušík

Poprad: Vošvrda – L. Kozák, Ulrych, D. Brejčák, Fabian, Erving, Ťavoda, Nespala, Magovac – Handlovský, Paukovček, Vandas – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Mlynarovič, Bjalončík, Kundrík – Králik, Paločko, R. Svitana

Marián Bažány, tréner Nitry: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas a to sa potvrdilo. Chceli sme hrať agresívny hokej, čo sa nám darilo. To isté sa darilo aj Popradu. Bol to vyrovnaný zápas. Dostali sme sa do vedenia v presilovke, to nám pomohlo. Celý zápas bol ťažký z mentálneho hľadiska. Mali sme tlak, vyhrávali sme 1:0. V druhej tretine sme vyhrali 15:6 na strely. Bolo to o jednej strele, čo bolo mentálne náročné. Klobúk dolu pred Popradom, ktorý dobre bránil. Boli dobre organizovaní a hrali agresívne. Držali sme sa nášho konceptu. Napracovali sme sa na druhý gól a potom sa stala vec, ktorá ma ešte teraz štve. Neviem ani do akej kategórie to zaradiť. Jeden náš mladý hráč, ktorého výkon už celý zápas pokrivkával spravil jednu vec, ktorá sa nerobí ani u žiakov. To ma veľmi rozčuľuje. My máme 21 hráčov, ktorí pracujú tvrdo a za stavu 2:0 dostaneme hneď gól na 2:1. To je poučenie pre všetkých mladých hráčov, ktorých tu máme. Musíme dodržiavať disciplínu celých 60 minút. Je jedno proti komu hráme. Súperi v tejto lige sú vyrovnaní. Keď si niekto myslí, že začne vymýšľať hokej, tak je na omyle. Všeobecne som s výkonom spokojný.“

Peter Mikula, tréner Popradu: „V globále konštatujem, že Nitra vyhrala zaslúžene. Prvú tretinu sme odohrali dobrú. V druhej sa stalo to, že niektorí hráči, neviem prečo, začali v súbojoch „cukať“ a pri puku boli vždy druhí. Nitra získavala územnú prevahu, ktorú prejavila gólmi. Do toho sa pridružila naša nepresnosť prihrávok. V tretej tretine sme mali nejaké svetlé okamihy. Môžeme byť ako tak spokojní s prvou tretinou, ale dve tretiny bola Nitra podstatne lepšia ako my.“

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

HK Nitra - HK Poprad 3:1 v 18. kole