Hokej Šport

Nitra koniec sezóny nedopustila: O postupujúcom rozhodne až siedmy zápas, FOTO

Hokejisti HK Nitra si vynútili rozhodujúci siedmy zápas štvrťfinále Kaufland play off Tipos extraligy. V sobotu vyhrali na ľade HK Poprad jednoznačne 5:1 a vyrovnali stav série na 3:3.

Ilustračný obrázok k článku Nitra koniec sezóny nedopustila: O postupujúcom rozhodne až siedmy zápas, FOTO
14
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

V úvode zápasu pozorne pracovala obrana oboch mužstiev, najmä hostí, ktorí už po deviatich sekundách museli zvládnuť dve minúty v početnej nevýhode. Na trestnú lavicu išiel Nemec za faul na Mešára. Napätie začalo narastať v druhej desaťminútovke.

Nitra vo vedení

Po kurióznom góle Baláža, ktorý skóroval v 13. minúte spoza bránky po odraze puku od chrbta Tomeka, Buncis tvrdo fauloval domáceho Brejčáka.

Následne sa „Kamzíci“ a ich fanúšikovia dovolávali potrestania gólmana Honzíka, ktorý podľa nich úmyselne posunul bránku. Nitra však naďalej hrala v štvorke, 11 sekúnd pred koncom trestu Buncisa sa dostala do prečíslenie a Hrnka švihom sprava prekvapil Tomeka. V 16. minúte schytal ďalší hit Brejčák, Sýkora ho v rohu tvrdo narazil na mantinel a obranca s bolesťami kolena odkríval na striedačku.

Ďalší tvrdý zákrok musel zniesť hneď na začiatku druhej tretiny. Jeho tím v 2. minúte premárnil veľkú šancu, keď sa Ullymu nepodarilo zakončiť kombináciu v prečíslení s Arnielom. „Corgoni“ to vzápätí potrestali, Nemec našiel kolmicou cez celé ihrisko Drábeka, ktorého pokus Tomek len vyrazil a za jeho chrbát ho pretlačil práve mladý obranca. Do bránky domácich sa následne postavil Todikov. Pomerne nečakane prišlo zníženie Popradu na 1:3, keď Kundrik prekazil rozohrávku Nitry a v pásme už čakal Bjalončík.

Prečítajte si tiež

Séria sa sťahuje pod Zobor

Zverenci Hrnčára mali potom blízko ku kontaktnému gólu, súper spod Zobora však ich tlak ustál a ďalší dlhý pas premenil v 30. minúte Baláž, ktorý dokonal hetrik strelou do „vinkla“. Stretnutie sprevádzalo niekoľko roztržiek, no až za tú v záverečnej minúte druhej tretiny sa arbitri rozhodli vylučovať – tresty do konca zápasu dostali Petráš (Poprad) a Hrnka (Nitra).

Záverečné dejstvo sa viac-menej už len dohrávalo. Domácim sa napriek veľkej snahe nepodarilo nič vymyslieť, väčšinu času mali problém usadiť sa v útočnom pásme. Ich šance zneškodnil s prehľadom Honzík, ktorému sekundovala nitrianska obrana.

HK Poprad – HK Nitra 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)

Góly: 25. Bjalončík (Kundrik) – 13. Baláž (Bodák, Vitaloš), 15. Hrnka (Bodák), 23. Nemec (Drábek), 30. Baláž (Švarný), 37. Baláž (Holešinský, Tvrdoň), vylúčení na 2 min.: 6:5, S. Petráš (Poprad) a T. Hrnka (Nitra) DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 4323 divákov.

Poprad: Tomek (23. Todikov) – Drgoň, Brejčák, Novajovský, Tam, Hudec, Ulrych, Demo – Svitana, Skokan, Mešár – Ully, Arniel, D. Bondra – Bjalončík, Mlynarovič, Kundrik – Petráš, Livingston, N. Bondra

Nitra: Honzík – Nemec, Mezei, Bodák, Švarný, Pupák, Vitaloš, Volko, Raskob – Krivošík, Buncis, Buček – Varga, Rockwood, Sýkora – Holešinský, Hrnka, Tvrdoň – Drábek, Baláž, Bajtek

• stav série: 3:3

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.