Aktualizované Hokej

Hokejisti Popradu deklasovali v nedeľu v 5. kole Tipsport Ligy na domácom ľade Nitru 5:0.

Ilustračný obrázok k článku Nitra vybuchla na ľade Popradu: Corgoni inkasovali 5 gólov, presadiť sa nedokázali
9

Poprad odštartoval duel proti Nitre ako z ríše rozprávok. Hralo sa iba 27 sekúnd, keď Zagrapan vyhral buly v útočnom pásme, puk si prevzal legionár Erving a po peknom blafáku poslal domácich do vedenia. V ďalšom priebehu boli „kamzíci“ lepším mužstvom, ale nedokázali pridať ďalší gól. Ten prišiel až v 18. minúte. Brankár hostí Hanuljak vybehol z bránky príliš skoro. K puku mal bližšie útočiaci Bjalončík, ktorý si brankára Nitry pekne položil na ľad a skóroval do otvorenej bránky.

Gólostroj Popradčanov pokračoval aj v druhom dejstve. V závere presilovej hry hostí vyhodil po mantineli z obranného pásma puk Ťavoda. Ten našiel z trestnej lavice ideálne naskakujúceho Leclerca, ktorý si ho prebral do jazdy a po krásnej individuálnej akcii zvýšil na 3:0. Na skóre reagovala lavička Nitry stiahnutím Hanuljaka z bránky a výmenou za Šimbocha. Náhradný brankár Nitry sa ani poriadne nerozchytal a už lovil puk zo siete. Chybu Raisa, ktorý si zle pokryl vyrážku Šimbocha, trestal pohotový Takáč.

Aj v tretej tretine sa hral otvorený hokej. „Corgoni“ sa síce tlačili do bránky, ale ich tlak bol bezzubý. Keď sa už zdalo, že sa skóre nezmení, udrel opäť Takáč. Šimboch si myslel, že jeho strelu zachytil bezpečne do lapačky, ale tá mu na prekvapenie tribún prekĺzla do siete – 5:0. Presilovka hostí v samom závere už na výsledku nič nezmenila. Brankár Popradu Tomáš Vošvrda si udržal prvé čisté konto v sezóne.

HK Poprad – HK Nitra 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Góly: 1. Erving (Zagrapan), 18. Bjalončík (P. Svitana, Ťavoda), 24. Leclerc (Ťavoda), 28. Takáč, 55. Takáč (Zagrapan). Rozhodovali: Lokšík, Juhász – Bogdaň, Kis-Király, vylúčení: 4:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 1264 divákov

Poprad: Vošvrda – Kozák, Ťavoda, Erving, Kramár, Ulrych, Magovac, Fabian – Karterud, Bjalončík, P. Svitana – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Štrauch, Mlynarovič, Kundrik – Matúš Paločko, Matej Paločko, R. Svitana

Nitra: Hanuljak (24. Šimboch) – Mezei, Rais, Pupák, Olsen, Sloboda, Versteeg, Nemec, Pätoprstý – Lušňák, Kollár, Rác – Scheidl, Kerbashian, Šimun – Csányi, Fetkovič, Fominych – Čaládi, Minárik, Hrušík

František Štolc, tréner Popradu: „My sme s prvou tretinou veľmi spokojní a aj s dnešnou výhrou. Tri body sme potrebovali ako soľ. Vždy sme počas prvej tretiny v predošlých zápasoch strácali koncentráciu, ale tentoraz sme ju udržali celý zápas. V predchádzajúcich zápasoch sa nám nedarilo, keď sme mohli rozhodnúť, ale proti Nitre sme rozhodujúce momenty zvládali. Dnes nám to jednoducho vyšlo. Sme šťastní a ideme ďalej.“

Andrej Kmeč, tréner Nitry: ***„Prvá tretina predurčila vývoj celého zápasu. Nechali sme sa vylučovať a boli sme absolútne neškodní. V druhej sme zlepšili pohyb. Paradoxne v našej presilovke sme neskórovali a vzápätí sme po naskočení súpera z trestnej lavice opäť inkasovali. Ďalší gól sme dostali po hrubej chybe v obrane. Domáci dobre blokovali naše strely. Domáci predbránkový priestor dobre zabezpečili. Poprad vyhral zaslúžene.“ ***

HK Poprad – HK Nitra 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)