Peter Handzuš Basketbal Šport

Nitra vyhrala v Poprade. Obidva tímy už poznajú svoju pozíciu pred playoff

Pod Tatry prišla Nitra obhájiť piate miesto v tabuľke a výhodnejšiu pozíciu pred playoff. Teoretickú šancu poskočiť vyššie mali aj Popradčanky.

Predposledný zápas v skupine o 5—8. miesto v basketbalovej extralige žien odohrali basketbalistky BAM Poprad v nedeľu (24.2.) večer proti BKM Junior UKF Nitra.

Postupová matematika kázala domácim vyhrať nad Nitrou minimálne o trinásť bodov a za predpokladu, že by vyhrali v poslednom zápase aj nad Banskou Bystricou, mohli skončiť na 5. mieste.

Od začiatku zápasu ale bolo jasné, že basketbalistky Nitry hrajú podľa iného scenára a už po prvých desiatich minútach prehrávali Popradčanky o 12 bodov. V druhej desaťminútovke sa domáce baketbalistky na Nitru doťahovali, ale po prestávke im Nitra opäť odskočila na náskok, ktorý už hráčky BAM Poprad nedokázali zlikvidovať.

Nitra vyhrala v Poprade 81:63 a poistila si výhodnejšie piate miesto pred playoff. Poprad pôjde do vyradzovacej fázy basketbalovej extraligy žien zo šiesteho miesta.

BAM Poprad - BKM Junior UKF Nitra 63:81
49

BAM Poprad – BKM Junior UKF Nitra 63:81 (15:27, 12:10, 19:27, 17:17) Najviac bodov: Goršič 15, Filičková 11, Sojáková 10 – Kudličková 15, Kubušová a Fehérová po 13, Davis 11

Tatiana Gallová, trénerka Popradu: “Išlo nám o víťazstvo, aby sme mali psychickú výhodu, čo sa nepodarilo. Mali sme teraz zdravotné problémy, čo sa odzrkadlilo na výkone. Stabilné pískanie počas celého zápasu by bolo výhodnejšie pre celú našu ligu, nie len v tomto zápase.”

Pavol Horička, tréner Nitry: “Čakal som, že to bude ťažší zápas. Priebeh bol jednoznačný v náš prospech, mali sme domáci Poprad na dištanc. Mrzí ma záver, ktorý sme zbytočne zdramatizovali.”

Zdroj: poprad.dnes24.sk