Martin Sýkora Hokej

Nitra zastavila rozbehnutý Poprad: Kamzíci odišli pod Tatry bez bodov

Popradskí hokejisti potvrdili formu v Nitre, ale svojim výkonom si body nevybojovali. Spod Zobora sa tak domov vrátili bez bodov, keď prehrali o dva góly.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zastavila rozbehnutý Poprad: Kamzíci odišli pod Tatry bez bodov
31

V zápase 36. kola medzi Nitrou a Popradom sa obe mužstvá snažili od začiatku tlačiť všetko na bránku. Úvodný pokus Bajteka zneškodnil Šúrek a na druhej strane si so strelou Svitanu poradil Halo. V 7. minúte zohrali hostia veľmi dobre presilovú hru a ujali sa vedenia. Suchý nabil Svitanovi a ten prestrelil Hala. Rovnakou zbraňou vzali Popradu vedenie domáci, keď v 11. minúte pekne zakombinovali počas presilovej hry a Pupák namieril medzi Šúrekove betóny – 1:1. V 17. minúte sa preštrikoval popradskou obranou Slovák, ale jeho pokus minul bránku. Aj tretí gól v zápase padol v presilovej hre. Minútu pred koncom prvej tretiny zostal Šúrek bezmocný po Blackwaterovom obkorčuľovaní bránky – 2:1.

Na začiatku prostrednej časti prekvapil nahodený puk Hala, ktorý vyrazil rovno pred Zagrapana a ten vyrovnal na 2:2. Pri väčšine striel na bránku Šúreka domáci hokejisti clonili vo výhľade a puk dvakrát popradského brankára doslova trafil. Nitrania si v 39. minúte prerazili cestu popradskou obranou a Ručkay poslal domáce mužstvo opäť do vedenia – 3:2.

Do tretej tretiny vstúpili hostia s jednogólovým mankom, ktoré však v 44. minúte zmazal strelou od modrej čiary ruský obranca Guliajev – 3:3. V 46. minúte si domáci hráči položili Šúreka, ale ten ešte dokázal bravúrne pravým betónom vyraziť pokus Slováka z bezprostrednej blízkosti. V 50. minúte našiel spätnou prihrávkou spoza brány Macík Štefanku a ten vrátil Nitre náskok – 4:3. Dve minúty pred koncom tretej tretiny skúsil tréner Ozimák hru bez brankára, ale jeho zverenci puk stratili a Tvrdoň uzavrel stav stretnutia na 5:3.

HK Nitra – HK Poprad 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Góly: 11. Pupák (Blackwater, Krištof), 19. Blackwater (H. Ručkay, Mezei), 39. H. Ručkay (Blackwater, Mezei), 50. Štefanka (Macík, Versteeg), 59. Tvrdoň (Slovák, Ordzovenský) – 7. Svitana (Suchý, Kroták), 24. Zagrapan (Bondra, Pokovič), 44. Guliajev (Mlynarovič). Rozhodovali: Jonák, Fridrich – Valo, Tvrdoň, vylúčení: 5:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2929 divákov

Nitra: Halo – Milam, Ordzovenský, Pupák, Mezei, Versteeg, Meland, Korím, Šille – Cope, Slovák, Tvrdoň – H. Ručkay, Krištof, Blackwater – Šiška, Štefanka, Macík – Bajtek, Paukovček, Ondrušek
Poprad: Šúrek – Guliajev, Fabian, Suchý, Dinda, Krempaský, Pokovič, Ježek, Murček – Henderson, Zagrapan, Bondra – Kroták, Troliga, Paločko – Hvila, Lichanec, Vorobyev – Svitana, Mlynarovič, Štrauch

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Vedeli sme, že Poprad hrá zónovú obranu, ktorú presúva, či už je to z útočného, stredného alebo obranného pásma, a prehusťuje priestory. Veľmi ťažko sa cez to presadzuje a navyše tam bolo opäť veľa vylúčení. Poprad sa dostal presilovkou do hry a je vždy ťažšie otáčať zápas, keď prehrávate, a najmä keď súper dobre bráni. V druhej tretine Poprad dobre presúval hru a ťažko sa to prestriedava, navyše, my sme nemali taký pohyb a tlak do bránky. Útočné akcie sme riešili príliš staticky. Našťastie, v tretej tretine sme dlho hľadali recept na dobrú obrannú Popradu, ale nakoniec sme to zlomili atri body zostali doma a potvrdili sme víťazstvo z Košíc.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Myslím si, že to bol veľmi pekný zápas, ktorý si zaslúžil hrať minimálne predĺženie. Druhá tretina bola v náš prospech, keď sme sa dostali do mnohých šancí a vyhrali sme aj na strely 16:3, efektivita domácich však bola vyššia ako naša, preto aj zvíťazili. Na druhej strane, som rád, že mužstvo má určitý herný prejav, takže je na čom stavať. Zlepšili sme sa a môžem povedať, že bol to taký zápas ako Nitra odohrala u nás doma, keď oni mali trochu navrch a prehrali 2:4. Je to šport a ideme ďalej. Môžem poďakovať chlapcom, že to nevzdali a hrali až dokonca proti silnej Nitre.“