Iné športy

Nočný okruh aj s kvapkami dažďa. Trať zvládla najlepšie posádka Koči - Mozner

Iba 0,6 sekundy rozhodlo o víťazovi úvodnej rýchlostnej skúšky 45. ročníka Rallye Tatry 2018. Víťazom sa stala dvojica ŠKODA Slovakia Motorsport Martin Koči, Radovan Mozner jr.

Ilustračný obrázok k článku Nočný okruh aj s kvapkami dažďa. Trať zvládla najlepšie posádka Koči - Mozner

Na druhom mieste sú obhajcovia prvenstva Grzegorz Grzyb, Boguslav Browinski z Poľska idúci taktiež na vozidle Škoda Fabia R5. Tretia priečka patrí so stratou 7,3 sekundy českej dvojici Jan Černý, Petr Černohorský z tímu Mogul Racing na aute Ford Fiesta R5.

Po popoludňajšom daždi čakala na štartové pole klzká trať s radom záludných miest. Tisícky divákov sledovali prejazdy súťažných vozidiel na trojkilometrový úsek za asistencie reflektorov na mokrom asfalte. Príjemne prekvapil Jozef Béreš, ktorý na produkčnom vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX obsadil štvrté miesto. Tesne za ním skončil Tomáš Ondrej na vozidle Škoda Fabia R5 .. Šieste miesto obsadil László Német z Maďarska aj na Fabiu. Na ďalších miestach sú Jaroslav Melichárek, Tomáš Kukučka, Peter Gavlák a desiatku najlepších uzatvára ambasádor Rallye Tatry Vlastimil Majerčák.

V hodnotení dvoukoliek vedie český jazdec Egon Smékal (Citroën DS3 R3T Max), na ďalších miestach sú Martin Kysucký (Peugeot 208 R2) a Poliak Rafal Pochlopien (Opel Astra).