Monika Vengrínová Rôzne

Nové tribúny pre 3700 divákov sú realitou: V NTC slávnostne ukončili druhú etapu výstavby

Len tri mesiace stačili na to, aby v Národnom tréningovom centre (NTC) v Poprade vyrástli nové tribúny s kapacitou 3700 miest. Dobudovali sa i bufety, toalety a ošetrovne a štadión spĺňajúci všetky kritériá noriem UEFA a FIFA tak čaká už len posledná tretia etapa výstavby.

Ilustračný obrázok k článku Nové tribúny pre 3700 divákov sú realitou: V NTC slávnostne ukončili druhú etapu výstavby
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

„Zrealizovať takéto dielo za tri mesiace a tri dni nie je na Slovensku bežné, takže sa veľmi teším, že tu dnes môžeme byť. Budem vítať, keď tu bude hrať čo najviac našich reprezentačných výberov, je to však centrum pre všetky slovenské aj zahraničné kluby, čiže budeme radi, keď tu bude stále plno,“ uviedol prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik s tým, že od 1. do 7.júna tu napr. bude mať kemp slovenská reprezentácia ako prípravu na zápas s Macedónskom.

V rámci druhej etapy výstavby štadióna boli vybudované nové tribúny s kapacitou 3 700 miest, priľahlá komunikácia i sociálne zázemie, čiže bufety, toalety a ošetrovne. Jej realizácia stála 2,5 milióna eur, pričom 1,5 milióna išlo z prostriedkov vlády vyčlenených na rekonštrukciu a modernizáciu štadiónov, sto tisíc z prostriedkov UEFA a 900 tisíc z vlastných prostriedkov SFZ.

Z ďalšej fázy NTC má radosť i nový popradský primátor Jozef Švagerko, ktorý bol v čase odpredaja štadióna SFZ za jedno euro ešte mestským poslancom: „Som veľmi rád, že táto túžba nového štadióna sa naplnila a že budeme pokračovať treťou etapou, čomu som veľmi naklonený, pretože mesto by takisto malo priložiť ruku k dielu“.

Tretia etapa výstavby by mala začať v priebehu roka 2015, v rámci ktorej by malo byť vybudované tréningové ihrisko s trávnatým povrchom a priľahlé parkovacie plochy štadióna, ktorých realizáciu by malo financovať mesto Poprad. Ešte predtým, by na jar budúceho roka malo dôjsť k inštalácii kamerového a turniketového systému a oplotenia štadióna, ako aj k inštalácii svetelnej tabule a ozvučenia novej tribúny. V budúcnosti by mala byť ešte vybudovaná tréningová hala s umelým trávnatým povrchom.

Nové tribúny pre 3700 divákov sú realitou
1
Galéria
Nové tribúny NTC
23
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie