Hokej

Novo angažovaný obranca Novajovský: Štyrikrát som vyhral titul a chcem v tom pokračovať

Slovenský hokejový obranca Peter Novajovský sa stal hráčom extraligového Popradu. Vracia sa z Poľska.

Ilustračný obrázok k článku Novo angažovaný obranca Novajovský: Štyrikrát som vyhral titul a chcem v tom pokračovať
Zdroj: HK Poprad

Pre 31-ročného obrancu pôjde o návrat do najvyššej slovenskej súťaže po šiestich sezónach, ktoré strávil v Poľsku. Prvú polovicu z tohto obdobia strávil v Krakove, uplynulé tri ročníky odohral vo farbách GKS Tychy. Klub o tom informoval prostredníctvom videa na sociálnych sieťach.

V najvyššej slovenskej súťaži už nastupoval za slovenskú „dvadsiatku,“ Slovan Bratislava, Banskú Bystricu, Zvolen i Trenčín. Celkovo v nej odohral 193 stretnutí, v ktorých získal 34 kanadských bodov za 15 gólov a 19 asistencií.

S pánom Jurinyim som bol v priebežnom kontakte už možno posledné tri roky a aj s rodinou som cítil, že je čas sa vrátiť naspäť na Slovensko. Aj napriek tomu, že som mal na ďalšiu sezónu zmluvu v Tychách, tak Poprad mal o mňa záujem. Popradské vedenie sa s klubom dohodlo na tom, že ma uvoľnili. Do Popradu som prišiel aj preto skôr, aby som sa čo najlepšie pripravil na novú sezónu a pomohol mu počas sezóny. Čo sa týka mojich cieľov, tak hlavné je prežiť sezónu bez zranení a byť platným hráčom. Tímové ciele sú vždy tie najvyššie. V Poľsku som štyrikrát vyhral titul a chcel by som v tom pokračovať,“ uviedol Novajovský.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM