Monika Vengrínová Hokej

Rohaté derby Baranov a Kamzíkov lákalo hlavne preto, že obe mužstvá bok po boku okupujú vrch tabuľky. Očakával sa dramatický hokej a hostia mali aj inšpiráciu navyše. Na domácom ľade prehrali predtým s rovnakým súperom vyhratý zápas, keď v tretej tretine inkasovali štyrikrát.

Ilustračný obrázok k článku O výsledku rozhodli až samostatné nájazdy: O víťazný sa na bystrickom ľade postaral Kroták

V 23. minúte splodili akciu, aká diváka potešila, do konca presilovky chýbali štyri sekundy a Bartečko naservíroval Hvilovi puk ako na podnose. Jediný gól počas dvoch tretín však napovedal, že strelci oboch mužstiev prežívali hlbokú krízu. Prvý útok domácich, aj s Whiteom a Kudrnom, ktorí si odskočili zo Slovana pomôcť, šíril obavy, no ani táto elitná formácia s Hudecom na krídle sa nepresadila. V prvej tretine zaujali len dve príležitosti hostí, v 3. min Mlynčára, v 11-tej Krotáka, zo strany domácich sa nič mimoriadne neudialo, ba dokonca poriadne netrafili ani bránku.

V strednej časti okrem gólu hra na oboch stranách nevybočila z priemeru, v 28. min však Block vo veľkej šanci mohol vyrovnať, Kostúr už ležal na ľade, no puk si nenašiel cestičku v spleti tiel. Do pokojnejšieho zakončenia sa nedostali v 37. min Gapa s Bartečkom v prečíslení, v 40. min zasa domáci Róth namieril mimo, a tak na ukazovateli neustále svietilo chudobné skóre s jediným gólom.

Tretia tretina bola v znamení ofenzívy domácich, Block s Kudrnom sa snažili puk dotlačiť za chrbát Kostúra, popradský brankár však neustále odolával. V 47. min spálil obrovskú príležitosť hosťujúci Sýkora, s jeho nájazdom si Wiitman poradil, aj s jeho následnou dorážkou. Tréner Chudy poprehadzoval formácie v snahe otočiť zápas a ani tento logický ťah efekt nepriniesol. Necelé štyri minúty pred koncom vyniesli na nosidlách Lampera po zákroku Dindu, Bystričania mali výhodu presilovky až do konca, z bránky vyšiel aj Wiikman a 10 sekúnd pred koncom White vyrovnal. Do predĺženia si preniesli domáci ešte početnú prevahu o jedného hráča, ďalší gól však už nepadol a rozhodovali samostatné nájazdy, o ten víťazný sa postaral v 12-tom Kroták.

Richard Zedník, asistent trénera B. Bystrice: „Poprad hral veľmi dobre, my sme za ním zaostávali, v súbojoch boli o krok vzadu. Hrali sme bezhlavo, chýbali sily, takže bod sme získali, Poprad si ten druhý zaslúžil.“

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: „Začali sme podľa našich predstáv, domácich nepustili do tlaku. Hrali sme aktívne, aj zopár šancí sme si vytvorili. Viedli sme, v tretej tretine nám uškodilo vylúčenie, takmer sme dlhé oslabenie zvládli, škoda len, že v jeho závere sme inkasovali. Domáci nás obrali o jeden bodík, no zvíťazili sme zaslúžene.“

Andrej Kudrna, útočník Banskej Bystrice: „Sme radi aj za jeden bod, náš výkon nebol z tých lepších. Vyrovnali sme úplne v závere, streľba nám nevychádza, trápime sa v koncovke, musíme pritlačiť v tréningu. V Slovane sa mi hrá dobre, v KHL je to rýchlejšie, jednoduchšie, zápas s Popradom mal však svoju úroveň.“

Arne Kroták, autor rozhodujúceho samostatného nájazdu: „Nechceli sme otvoriť hru, dávali si pozor na nátlakovú hru súpera. Pred zápasom by sme dva body brali, mrzelo nás vyrovnanie súpera tesne pred koncom, aspoň, že sme boli v trestných strieľaniach lepší. Vynikli obaja brankári, hokej to nebol až taký pekný, no aspoň dramatický.“

HC'05 B. Bystrica – HK Poprad 1:2 sn (0:0, 0:1, 1:0, –0:0, 0:1)

Góly: 60. White (Jaborník, Kafka) – 23. Hvila (Bartečko, Suchý), rozh. sam. nájazd Kroták.
Rozhodcovia: Stano – Šefčík, Výleta, vylúčení 3:2, navyše Dinda (Poprad) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, zmeny: od 27. min bez Preisingera (B. Bystrica),