OBROVSKÁ tragédia na východe: Zamestnanec železníc neprežil zrážku s vlakom!
Okolnosti aj príčina tejto tragickej udalosti sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania.
V pondelok krátko po 10. hodine došlo na koľajisku na zastávke Štrba k zrážke vlaku s 52-ročným zamestnancom Železníc Slovenskej republiky. Informovala o tom Prešovská krajská polícia na sociálnej sieti.
Ten, žiaľ, na mieste podľahol zraneniam.
Absolútna nádhera: Železničná stanica v Kežmarku opäť slúži ľuďom, krásne ju vynovili
NEBEZPEČNÉ stretnutie v Tatrách: RYS sa bez strachu priblížil na pár metrov, VIDEO
„Dychová skúška u rušňovodiča bola s negatívnym výsledkom. Okolnosti aj príčina tejto tragickej udalosti sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania,“ doplnila polícia.
Ako k nehode došlo
Podľa predbežných informácií išlo o kontrolóra trate, ktorý v čase nehody vykonával pravidelnú kontrolu koľají.
Tragédia sa stala v čase prechodu dvoch vlakov dvojkoľajným úsekom.
„Náš zamestnanec pri snahe vyhnúť sa prechádzajúcemu vlaku vošiel do priechodného prierezu druhej koľaje, kde došlo k stretu s rýchlikom a následnému pracovnému úrazu s následkami nezlučiteľnými so životom,“ uviedli železnice.
Podľa ich vyjadrenia úzko spolupracujú s príslušnými orgánmi na objasnení všetkých okolností udalosti. „Robíme všetko pre to, aby bolo celé nešťastie dôkladne vyšetrené,“ doplnili k téme z odboru komunikácie a marketingu ŽSR.