Správy

Očkovanie v popradskom nákupnom centre: Krajský tím hovorí o rastúcom záujme

Počas soboty a nedele (25. a 26. 9.) zaočkoval očkovací tím Prešovského samosprávneho kraja (PSK) zaočkoval ďalších záujemcov.

Ilustračný obrázok k článku Očkovanie v popradskom nákupnom centre: Krajský tím hovorí o rastúcom záujme
Zdroj: Dnes24.sk

V Humennom sa očkovali priamo z ulice. O vakcínu tu prejavilo záujem 299 ľudí. Ďalších 512 jednodávkových vakcín Janssen podali krajskí zdravotníci počas nedele v obchodných centrách v Prešove a Poprade. Ako informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, pre rastúci záujem o rýchle zaočkovanie sa bude kraj v obchodných centrách i „na ulici“ v Humennom pokračovať i počas nasledujúceho víkendu (2. – 3. 10.).

Očkovací tím PSK pred zimným štadiónom na Chemlonskej ulici v Humennom očkoval v samostatnom stane a za priaznivého počasia, čo sa podpísalo aj pod celkové čísla zaočkovaných. V sobotu ich bolo 163 a v nedeľu 136,“ uviedla s tým, že medzi zaočkovanými boli aj imobilní ľudia, ktorých na miesto očkovania bezplatne zvážal Slovenský Červený kríž – územný spolok Humenné.

Očkovacie víkendy

Ako v tejto súvislosti informoval na internetovej stránke mesta Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu, v meste je po víkende zaočkovaných 41,45 percenta obyvateľov.

V prešovskom obchodnom centre dostalo v nedeľu vakcínu 303 záujemcov, v Poprade zaočkovali krajskí zdravotníci 209 ľudí.

Rastúci záujem

Rastúci záujem o vakcínu proti ochoreniu COVID-19 pripisuje Jeleňová nielen zhoršujúcej sa pandemickej situácii, či potrebe vakcinácie v prípade dochádzania do zamestnania za hranice Slovenska, ale i možnosti zaočkovania sa na počkanie.

PSK preto bude nasledujúci víkend opäť očkovať nielen v obchodných centrách v Prešove a Poprade a „na ulici“ v Humennom, v teréne má byť aj mobilná očkovacia jednotka.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM