Peter Handzuš Rôzne

Od mája budú jazdiť vlaky ešte redšie

Mimoriadna zmena cestovného poriadku od 1. mája 2011.

Od 1. mája 2011 sa mimoriadne mení cestovný poriadok osobnej železničnej dopravy. Zmenu si vynútila revitalizácia Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), a. s., a s ňou súvisiaca redukcia dopravných výkonov.

Dôvod redukcie je finančný, nakoľko ZSSK dostala zo štátneho rozpočtu menej peňazí na dopravné výkony vo verejnom záujme ako vlani a tomu musí prispôsobiť rozsah dopravy. Redukcia bola prerokovaná aj na úrovni samosprávnych krajov, miest a obcí, väčšinou s negatívnym ohlasom. Hlavným kritériom pre zaradenie tratí do redukcie bolo ich slabé využívanie a nízka ekonomická efektívnosť ich prevádzkovania.

Na piatich tratiach sa doprava zastavuje úplne, z toho na štyroch v prihraničných oblastiach. Väčšina spojov sa redukuje v regiónoch, v diaľkovej doprave sa týka šiestich vlakov. Celkovo sa redukcia dotkne 339 vlakov, ktoré najazdili ročne viac ako 1,1 milióna kilometrov.

Podrobnosti o zmenách v cestovnom poriadku nájdete na http://www.slovakrail.sk/…ove-poriadky alebo kontaktnom telefóne 18188.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM