Martin Sýkora Rôzne Iné športy

Odolnosť a pevná vôľa: Mrazivý Spartan Race sa po roku vracia do Svitu

Vo Svite sa v sobotu 18. februára 2017 už druhýkrát uskutočnia extrémne terénne prekážkové preteky Spartan Race, ktoré si obľúbili milióny ľudí na celom svete, vrátane detí.

Ilustračný obrázok k článku Odolnosť a pevná vôľa: Mrazivý Spartan Race sa po roku vracia do Svitu
Zdroj: Mesto Svit

Pôjde konkrétne o Spartan Sprint, čo je síce najkratšia trať v rámci pretekov Spartan Race, ale rozhodne nie je najjednoduchšia, obzvlášť v zimných podmienkach. Je však ideálna pre športovcov všetkých výkonnostných úrovní – od sparťanských nováčikov až po skúsených pretekárov.

Beh len pre silných

Trať bude mať dĺžku minimálne 5 km a súťažiaci na nej budú musieť prekonať približne 20 sparťanských prekážok. V roku 2016 sa Winter Spartan Race konal vo Svite už v januári pri teplote –14 stupňov Celzia a na pretekoch sa aj napriek tomuto mrazivému počasiu zúčastnilo približne dvetisíc sparťanov.

„Taký mráz, aký bol vtedy vo Svite, sme ešte nikdy na pretekoch nezažili,“ spomínali organizátori.

Prvý zimný Spartan Race sa uskutočnil na Slovensku v januári 2015. Pretekári bežali z Jasnej na Chopok a išlo o úplne prvý zimný Spartan Race na svete. „Odvtedy si ho pretekári žiadajú stále viac a viac. Organizátori pripravili dokonca aj variantu terénneho prekážkového behu pre deti,“ Lenka Faixová z oddelenia komunikácie a marketingu mesta Svit.

Mrazivý Spartan Race vo Svite 2017 I.
3
Galéria
Zdroj: Mesto Svit

Na štarte deti aj obhajca prvenstva

Detský Spartan Race štartuje v sobotu o 12:00 hod. Detské trate sú rozdelené podľa štyroch rôznych vekových kategórií od 4 do 14 rokov. Hlavné preteky odštartuje v sobotu už o 9:00 hod. skupina Elite a favoritom bude takmer domáci pretekár Peter Žiška z obce Hybe, člen Ski Teamu Štrbské Pleso, ktorý bude chcieť obhájiť svoje minuloročné sparťanské prvenstvo.

„Každú štvrťhodinu sa na štart postaví ďalších 250 pretekárov. Zaujímavá trať s rôznymi prekážkami povedie nielen lesom, ale aj časťou sídliska vo Svite,“ dodala Faixová. Ako doplnila, v dobe konania akcie sa môžete tešiť na bohatý sprievodný program.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM