Utorok 23. júl 2019 Oľga  18 °C
Pavol Krupka Kultúra

Odvezte sa historickým vlakom na otvorenie hradu Ľubovňa, čaká na vás bohatý program

Na tohtoročné otvorenie majestátneho hradu Ľubovňa a ľubovnianskeho skanzenu sa môžete dopraviť špeciálnym vlakom, ktorý bude ťahať jeden z popradských rušňových veteránov. Aj nedeľa na samotnom hrade bude veľmi zaujímavá.

Ilustračný obrázok k článku Odvezte sa historickým vlakom na otvorenie hradu Ľubovňa, čaká na vás bohatý program
Zdroj: Dnes24.sk

Vlak, ťahaný muzeálnym rušňom T466.0254, prezývaným Pielstik, vyrazí v nedeľu po prúde rieky Poprad do Starej Ľubovne o 8. hodine ráno. Cieľom organizátorov je doviezť do Starej Ľubovne aj turistov z Poľska, preto popradský vlak absolvuje aj úsek zo Starej Ľubovne do Muszyny a späť, teda trať, na ktorej bola pravidelná osobná doprava zrušená.

Na ľubovnianskom hrade návštevníkov zabavia skupiny historického šermu a sokoliarov, bude znieť stredoveká hudba a pre gurmánov sú pripravené aj dobové jedlá. Program sa začína o 11. hodine a potrvá do popoludňajších ho­dín.

Jazdu historickým vlakom pripravil Klub železničných historických vozidiel Poprad v spolupráci s oblastnou organizáciou cestovného ruchu Severný Spiš – Pieniny a ďalšími organizátormi.

Podrobnosti sa dozviete v našom predchádzajúcom článku, TU. Aktuálne informácie sú aj na stránkach organizátorov: kzhv.eu, visitspis.sk a muzeumsl.sk.

Foto: visitspis.sk, kzhv.eu

Video: Youtube

Odvezte sa historickým vlakom na otvorenie hradu Ľubovňa
5
Galéria
Popradský Pielstick na oslave, v nedeľu vás odvezie na otvorenie hradu Ľubovňa
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk