Martin Sýkora Samospráva

Október - mesiac úcty k starším: Pre seniorov v Poprade bohatý program

Mesto Poprad už tradične v októbri pripravilo pre seniorov kultúrne zážitky a bohatý program. Radnica nielen takto preukazuje úctu k staršej generácii.

Ilustračný obrázok k článku Október - mesiac úcty k starším: Pre seniorov v Poprade bohatý program
Zdroj: Dnes24.sk

Bohatý kultúrny program

Mesto Poprad si v rámci októbra, ako mesiaca úcty k starším, pripravilo pre seniorov niekoľko podujatí. Starší obyvatelia budú mať v piatok 7. októbra voľný vstup na hudobno-dramatický program Slovenské balady, ktorý pre nich pripravila Matica Slovenská v Poprade. Do konca mesiaca je pre nich pripravených viacero kultúrnych vystúpení.

„V Dome kultúry sa 11. októbra o 16.00 h uskutoční podujatie, tentoraz na pozvánky pre denné centrá, v ktorom vystúpi AT band hudba a ľudový rozprávač Ander z Košíc. 13. októbra je pre seniorov určené divadelné predstavenie Divadla Kontra zo Spišskej Novej Vsi Čínsky maharadža,“ uviedol komunikačný manažér mesta Poprad Marián Galajda.

Rozširovanie sociálnych služieb

19. októbra sa uskutoční tradičné podujatie Tretí vek sa zabáva, ktoré organizuje sociálny odbor Mestského úradu v Poprade. „Pozvaní dôchodcovia sa 20. októbra zúčastnia v popradskej Aréne na Koncerte integrácie seniorov. V programe vystúpia umelci ako Marcela Laiferová, Peter Stašák, Štefan Skrúcaný, Ilona Csáková, Otto Weiter či Robo Kajzer,“ informoval Galajda.

„Mesto Poprad sa nielen v októbri, ale počas celého roka riadi myšlienkou, že stupeň úcty k starobe udáva stupeň ušľachtilosti a pravej cesty. Starnutie populácie je globálny problém a týka sa to aj nášho mesta s tým, že podiel obyvateľov vo veku nad 65 rokov predstavuje vyše 13 percent z celkového počtu obyvateľov. Aj z toho je zrejmé, že dopyt po sociálnych službách bude stúpať a preto musíme do budúcnosti počítať s ich rozširovaním,“ uviedla vedúca sociálneho odboru Mestského úradu v Poprade Etela Lučivjanská.

PREČÍTAJTE SI AJ: Delegácia V3 v Poprade: Seniori zakončili summit súťažou vo varení guláša

Mesto preukazuje úctu k staršej generácii nielen organizovaním spoločenských podujatí, ale aj starostlivosťou o občanov prostredníctvom širokej siete sociálnych služieb, ako je poradenstvo, prepravná a opatrovateľská služba, poskytovanie sociálnej služby v jedálni či jednorázových dávok pomoci v hmotnej núdzi. „Prostredníctvom Centra sociálnych služieb v Poprade poskytuje tiež služby zariadenia pre seniorov, opatrovateľskej služby a denného stacionára,“ uzavrela Lučivjanská.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie