Monika Gécziová Krimi

Opatrenia mestskej polície priniesli prvé úspechy: Výtržníci prichytení priamo pri poškodzovaní kvetináčov

Po tom, čo v Poprade z lávok zrealizovaných v rámci cyklistického chodníka začali miznúť kvetináče s kvetinovou výzdobou, prijala mestská polícia opatrenia. Tie priniesli prvé ovocie.

Ilustračný obrázok k článku Opatrenia mestskej polície priniesli prvé úspechy: Výtržníci prichytení priamo pri poškodzovaní kvetináčov
2
Galéria

Ešte začiatkom mája umiestnilo mesto Poprad kvetinovú výzdobu na lávky zrealizované v rámci cyklistického chodníka. “Vzhľadom na to, že išlo o mohutné konštrukcie, mesto sa tento prvok snažilo zjemniť. Umiestnilo preto na lávky závesné kvetináče s bohatou kvetinovou výzdobou, ktorá slúži ako estetický doplnok a vytvára tak krajšie prostredie pre obyvateľov i návštevníkov mesta,” uviedla hovorkyňa mesta Poprad Jarmila Hlaváčová s tým, že zarážajúcim faktom je, že od mája už z mostov zmizlo sedem takýchto kvetináčov. 

Ako ďalej hovorkyňa dodala, mestská polícia sa preto rozhodla prijať opatrenia, ktoré by nielen zabránili krádeži kvetináčov, ale i odhalili páchateľa, resp. páchateľov týchto skutkov. Tie v týchto dňoch priniesli prvé úspechy. 

“V noci zo dňa 9. na 10. augusta prichytili hliadky Mestskej polície Poprad priamo pri poškodzovaní kvetináčov skupinu šiestich osôb vo veku 20 až 25 rokov. Vec je v ďalšom riešení,” vysvetlila Hlaváčová a doplnila, že takéto konanie môže byť za určitých podmienok klasifikované aj ako trestný čin výtržníctva. 

Zdroj: Mesto Poprad

Rýchle správy

Najčítanejšie