Správy

Oprava mostov a ciest v kraji nemá konca-kraja: Poslanci na to odklepli 5 miliónov eur

Podľa predloženého materiálu SÚC PSK má k dispozícii projektovú dokumentáciu a po schválení môže okamžite pristúpiť k procesu verejného obstarávania.

Ilustračný obrázok k článku Oprava mostov a ciest v kraji nemá konca-kraja: Poslanci na to odklepli 5 miliónov eur
Zdroj: Dnes24.sk

Sumu päť miliónov eur schválili prešovskí krajskí poslanci na svojom pondelkovom online rokovaní pre Správu a údržbu ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) na opravu desiatich mostov a 15 úsekov ciest v kraji.

Poslanci na tento účel v rámci zmeny rozpočtu presunuli prostriedky z rezervného fondu. Celkový rozpočet kapitálových výdavkov SÚC PSK sa zvýšil na viac ako 10,3 milióna eur.

Najviac v okrese Poprad

Na rekonštrukciu mostov je určených 2,5 milióna eur.

Podľa predloženého materiálu SÚC PSK má k dispozícii projektovú dokumentáciu a po schválení môže okamžite pristúpiť k procesu verejného obstarávania.

„Súčasne predložený zoznam predstavuje investičné akcie, ktorých realizácia je v priamej väzbe s realizáciou veľkých projektov v roku 2021, respektíve 2022 a v súlade s mostným programom Správy a údržby ciest PSK,“ uvádza sa v predloženom materiáli, ktorý schválili poslanci.

Najvyššia suma 485-tisíc eur je určená na rekonštrukciu mosta cez železničnú trať v úseku trate Svit – Štrba v okrese Poprad.

Desať mostov

Na rekonštrukciu mosta v Šarišskom Jastrabí cez potok Vesné v okrese Stará Ľubovňa je určených 400-tisíc eur a tretia najvyššia suma 250-tisíc eur pôjde na opravu mosta v obci Torysa v okrese Sabinov.

Celkovo má byť opravených desať mostov, ktoré sú v zlom, veľmi zlom a v havarijnom stave. Na rekonštrukciu ciest poslanci vyčlenili rovnakú sumu, 2,5 milióna eur.

„Rozsah investičných akcií predstavuje objem kapitálových výdavkov určených na odstránenie havarijných a nevyhovujúcich stavov ciest tretej triedy,“ uvádza sa v materiáli, ktorý schválili poslanci.

200-tisíc do Gregoroviec

Najvyššia suma 350-tisíc eur je určená na rekonštrukciu úseku cesty Tarnov – Sveržov v okrese Bardejov. Na elimináciu bezpečnostných rizík na ceste v obci Gregorovce v okrese Prešov je vyčlenených 210-tisíc eur a treťou najvyššou investíciou je rekonštrukcia cesty Nižný Orlík – Vyšná Jedľová v okrese Svidník za 200-tisíc eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM