Rôzne

Orlica Anička sa zdržala: Aktuálne už mieri do Európy

Samica orla krikľavého zo svojho zimoviska v Afrike vyštartovala približne pred mesiacom a pol. Dlho sa zdržala v Ugande, teraz však zrýchlila a ponáhľa sa do domov do Tatier.

Ilustračný obrázok k článku Orlica Anička sa zdržala: Aktuálne už mieri do Európy
Zdroj: Dnes24.sk

Orlica Anička, ktorej pohyb môže verejnosť na internete sledovať vďaka solárnej GPS vysielačke, už mieri do Európy. Podľa informácií zverejnených na internetovej stránke Správy Tatranského národného parku sa v Ugande pomerne dlho zdržala, zrejme pre zlé počasie.

Teraz však už opäť zrýchľuje, preletela cez Južný Sudán, Etiópiu a Eritreu až do Egypta. Oproti minulému roku má sklz zhruba tri dni. Okrem slovenskej orlice však podľa ochranárov meškajú aj niektoré nemecké a estónske orly. Keď Anička preletí Suezský záliv v Červenom mori, bude už na ázijskom kontinente.

Samica orla krikľavého vyštartovala na svoju cestu domov zo zimoviska v Afrike začiatkom marca. Na jej hniezde ochranári už 23. marca nainštalovali a aj odskúšali kamerový systém. Urobili tak v dostatočnom predstihu, aby pri prílete rodinku orlov Aničky a Arnolda nič nerušilo.

Čítajte tiež:

Orlica Anička sa vracia z Afriky domov: Čaká ju 8 300 kilometro­vý let

foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie