Po dvoch prehratých zápasoch v Spišskej Novej Vsi museli Popradčanky v sobotu vyhrať, ak chceli predĺžiť finálovú sériu. Nakoniec sa im to v predĺžení aj podarilo a tak štvrtý zápas finále odohrajú na popradskom ľade v nedeľu od 16:30.

Ilustračný obrázok k článku Osy prvý mečbal nevyužili. Popradské hokejistky zabojujú o vyrovnanie série aj v nedeľu

Dva najlepšie slovenské tímy sa opäť stretli vo finále 1. ligy žien. Papierovo mierne slabší Poprad odohral už tretí zápas proti víťazkám základnej časti zo Spišskej Novej Vsi.

Keďže Popradčankám prvé zápasy v Spišskej Novej Vsi nevyšli a obidva prehrali, museli poriadne zabojovať, aby séria neskončila už v sobotu.

Zápas lepšie rozhorali Spišiačky ale popradské hokejistky sa postupne zlepšovali a po 60. minútach svietil na tabuli stav 2:2. Desaťminútové predĺženie vyšlo už v úvode domácim hráčkam, keď počas presilovky nastrelený puk dopravila do brány Zuziakovej Čulíková a zabezpečila tak Popradčankám ešte jeden domáci zápas.

HK Poprad – HC OSY Spišská Nová Ves 3:2 pp
Góly: 33. Gorecká (Krajňáková), 52. Džurňáková (T. Ištocyová), 64. Čulíková – 5. Sroková (Jurčová), 19. Sroková (Jurčová)

HK Poprad - HK Spišská Nová Ves 3:2 pp