Pavol Hrabovský Kultúra

Kedy sa už začne premietať? V popradských kinách to bude TAKTO

Uvoľnenia opatrení, v rámci štvrtej fázy, sa dotkli aj kín. Dostaneme sa čoskoro do popradských kinosál na naše obľúbené filmy?

Ilustračný obrázok k článku Kedy sa už začne premietať? V popradských kinách to bude TAKTO
Zdroj: TASR

Situácia ohľadom uvoľňovania opatrení proti koronavírusu, sa dostala do svojej štvrtej fázy, kedy sme opäť bližšie k návratu do normálneho života. Uvoľňovanie sa dotklo aj obľúbených kín, ktoré sú v popradskom okolí mimoriadne populárne, no ich sály ostávajú uzavreté. Prečo sa kiná v Poprade a na Slovensku ešte neotvorili?

Nevýhodné opatrenia

V prípade otvorenia kín, budú prevádzkovatelia povinní dodržať hneď niekoľko prísnych hygienických nariadení. Napríklad zákaz predaja a konzumácie pokrmov a nápojov, dezinfekcia priestorov každú nedeľu a obmedzenie predaja vstupeniek tak, aby boli dodržané dvojmetrové odstupy sediacich divákov. Práve k týmto bodom sa vyjadrilo Združenie prevádzkovateľov kín, ktoré tieto nariadenia ostro kritizuje.

Argumentujú predovšetkým tým, že viaceré druhy občerstvenia sú zabalené v jednorazových obaloch, nedeľa je jedným z divácky najatraktívnejších dní a faktom, že veľmi málo kín je schopných docieliť povolenú kapacitu 100 divákov, pri stanovených rozostupoch. Rovnako označujú tieto opatrenia ako neekonomické, čo môže spôsobiť odklad otvárania kín na celom Slovensku.

„Pri dodržaní pravidiel sa do 100 miestnej sály dostane cca 30 – 35 divákov a do 200 miestnej sály 60 – 70 divákov,“ z vyjadrenia ZPK.

Kiná v Poprade

S otázkou na prípadné otvorenie, sme sa obrátili na popradské kiná. Obe prevádzky budú momentálne zatvorené a stotožňujú sa so stanoviskom ZPK, ohľadom spomínaných opatrení. Mestské kino Tatran, by mohlo otvoriť svoju sálu už začiatkom nadchádzajúceho mesiaca, ako o tom informuje manažérka kina – Ľubomíra Olejárová: „Pravdepodobne otvorenie prevádzky kina Tatran by mohlo byť už 1.6., keď sa situácia vykryštalizuje a taktiež sa upraví plán premiér filmov od Únie filmových distribútorov."

„Najväčšou prekážkou je nemožnosť premietania v nedeľu. Tento deň, všeobecne víkend, považujeme za veľmi dôležitý, kedže premietame detské aj večerné predstavenie.“

Vyjadrenie dostala redakcia aj od spoločnosti Cinemax, konkrétne od manažérky popradskej pobočky – Martiny Ilavskej: „Presný termín otvorenia kín momentálne nemáme. Diváci sa všetko dozvedia včas, keď budú sledovať našu internetovú stránku." O celkovej situácií kín, nielen v Poprade, by sme sa mali dozvedieť viac v priebehu najbližších týždňov. Dovtedy si filmovú zábavu budeme musieť užívať len stále z našich obývačiek.

Nezabudnite nás aj naďalej sledovať na našom Facebooku a Instagrame. Nenechajte si ujsť aktuálny obsah z Popradu a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie