Monika Gécziová Šport

Ovčiak Kubo z Popradu na medzinárodných pretekoch: Takto parádne sa mu v Poľsku darilo

Popradský Nemecký ovčiak Kubo opäť raz predviedol skvelý výkon. V poľskom Krakove sa na medzinárodných majstrovstvách postavil na stupienok víťazov.

Ilustračný obrázok k článku Ovčiak Kubo z Popradu na medzinárodných pretekoch: Takto parádne sa mu v Poľsku darilo
Foto: Jozef Olearčin

Trojdňové Medzinárodné preteky v športovej poslušnosti sa v dňoch 16. – 18. augusta konali v poľskom Krakove. Výborné obsadenie štartujúcich i špičková švajčiarska rozhodkyňa Nadine Hess, ktorá je zároveň majsterkou sveta FMBB z roku 2014, sľubovali vysoký stupeň organizácie i výkonov štvornohých súťažiacich.

Ani tentokrát medzi nimi nechýbal Nemecký ovčiak Kubo so svojim trénerom Jozefom Olearčinom, ktorí na poslednom svetovom pohári Nemeckých ovčiakov v o stupeň nižšej kategórii získali prvenstvo.

Tentokrát štartovali v kráľovskej kategórii OB3 a touto súťažou sa pripravovali na nadchádzajúci svetový pohár Nemeckých ovčiakov, ktorý sa bude v októbri konať v talianskej Modene.

„Rôzna paleta plemien, rozloženie a náročnosť cvikov v najvyššej kategórii OB3 pohladila oko štartujúceho, ako i diváka. Vysielanie do štvorca, hľadanie správneho predmetu podržaného psovodom tesne pred disciplínou, prinášanie aportu spojené s obiehaním a skokom cez prekážku, pozície na diaľku, kde sa do úvahy berie aj najmenší posun, to všetko v silnej medzinárodnej konkurencii urobilo poriadne sito a vyhrali len tie najlepšie dvojice,“ vysvetlil Olearčin.

Ten sa so svojim štvornohým zverencom napokon, po Kubových malých chybičkách, ale výbornom výkone, nakoniec umiestnil na parádnom treťom mieste.

„Príprava na skúšku OB3 trvá aj niekoľko rokov. Potrebný je každodenný tréning a výborný tím ľudí, len vtedy je možné uspieť,“ prezradil Olearčin s tým, že pes musí byť fit ako po kondičnej, tak aj po zdravotnej stránke a najdôležitejším momentom je načasovanie výkonu na okamih pretekov rovnako, ako vrcholový športovec.

Zdroj: poprad.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie