Jana Buvalová Šport

Parádne zábery z oblohy: Takto silvestrovali parašutisti z Popradu a okolia

Rozlúčka so starým rokom sa dá prežiť rôzne. Dôkazom sú aj parašutisti z Popradu a okolia, ktorí ani tentokrát nevynechali silvestrovské skákanie padákom.

Zdroj: YouTube.com

Letisko v Spišskej Novej Vsi ožilo aj v posledný deň roku 2018. Už tradične sa tam niekoľko rokov stretávajú parašutisti z blízkeho aj vzdialeného okolia, aby posledný deň v roku ukončili zoskokmi padákom.

Ako povedal jeden z organizátorov tradičného silvestrovského skákania Peter Slivovský, posledný deň v roku to na letisku žilo. „Keďže nikto iný okrem nás neorganizuje silvestrovské skákanie, mali sme tu skákajúcich aj z Košíc, Prešova, Žiliny, Lučenca či Liptovského Mikuláša,“ vymenoval s tým, že tradičného Silvestra sa zúčastnila približne tridsiatka ľudí.

„Skákalo sa z výšky okolo 3800 metrov a hore bolo približne –25 stupňov,“ priblížil ich rozlúčku so starým rokom. Ako však doplnil, tú zimu hore už nikto ani nerieši, veď čím ste nižšie, tým je teplejšie. Po doskoku čakalo na parašutistov občerstvenie aj teplý čajík. „Nechýbali ani domáce medovníčky či dobroty, ktoré priniesli so sebou aj účastníci silvestrovského skákania,“ prezradil.

Z tradičnej silvestrovskej akcie vzniklo aj parádne video, o ktoré sa postaral Igor Piatnica.
Vo fotogalérii pod článkom si môžete pozrieť aj fotky z akcie.

OBRAZOM: Posledný deň roka strávili parašutisti tradične zoskokmi
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie