Popradčania cestovali v piatok do Nitry za tabuľkovým susedom zo stredu tabuľky. Zálusk poskočiť vyššie mali obidva tímy, no po zápase sa mohli tešiť hráči Nitry, ktorí sú po výhre nad Popradom v tabuľke už na piatom mieste.

Ilustračný obrázok k článku Pavel Paukovček po zápase v Nitre: Prišiel zbytočný skrat, v ktorom sme dostali góly

V súboji susedov v tabuľke s rovnakým počtom bodov začali lepšie domáci, už po 89 sekundách sa po buly dostal k puku obranca Nitry König a prestrelil brankára hostí Kostúra. O minútu bola Nitra blízko k dvojgólovému vedeniu, mladý Buček trafil zblízka žrď popradskej brány. Na opačnej strane neuspel Kroták proti Valentovi. V 15. minúte zneškodnil nitriansky brankár aj príležitosť Bartečka a o 3 minúty neuspel Huna.

Michal Valent privádzal útočníkov hostí aj po prestávke do zúfalstva, v 26. minúte podržal domácich pri Skokanovom zakončení. Hostia v snahe vyrovnať hrali ofenzívne, no aj vďaka dobre chytajúcemu nitrianskemu brankárovi diváci v druhej časti stretnutia gól nevideli.

Napokon sa im podarilo prekonať ho, keď v 45. minúte najskôr Valent zlikvidoval Krotákovu šancu, no puk sadostal k osamotenému Hvilovi, ktorý už nemal problém trafiť odkrytú bránku Nitry. Potom predviedla Nitra 159-sekundový gólový uragán. V 48. minúte išli domáci v presilovej hre opäť do vedenia, Štefankova formácia predviedla skvelú kombináciu a center tretieho útoku Nitry rozvlnil sieť. V 49. minúte Nitra využila pokračujúcu presilovku a König strelou od modrej vsietil už svoj druhý gól v stretnutí. Napokon v 50. minúte sa dostal po Königovej strele k puku Stloukal, obkorčuloval Kostúrovu bránku a strelil štvrtý gól domáceho celku. Napokon konečnú podobu výsledku na 4:3 dali v 57. minúte Štrauch a v poslednej sekunde Hvila.

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Zápas sme začali dobre, išli sme rýchlo do vedenia. Potom nastal nejaký zlom, Poprad prebral iniciatívu, našťastie nás podržal brankár Valent. V tretej tretine sme využili presilovky a sme veľmi radi, že sme vyhrali.“
Pavel Paukovček, tréner Popradu: „Veľmi ma mrzí, že sme si odtiaľto neodniesli žiaden bod vzhľadom na hru, ktorú sme predvádzali 50 minút. Nepremenili sme niektoré vyložené šance, zápas mohol vyzerať inak. Potom prišiel zbytočný skrat, v ktorom sme dostali góly a to rozhodlo o výsledku zápasu.“

HK Nitra – HK Poprad 4:3 (1:0, 0:0, 3:3)
Góly: 2., 49. König, 48. Štefanka, 50. Stloukal – 45., 60. Hvila, 57. Štrauch. Rozhodovali: Lauff – Holienka, Frimmel, vylúčení: 7:5, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, 2333 divákov

HK Nitra: Valent – Milam, Kuzma, Podhradský, Ordzovenský, König, Mezei, M. Novák – Kutálek, Slovák, Stloukal – L. Novák, Stümpel, Ručkay – Bajtek, Štefanka, Macík – Piačka, Bene, Buček

HK Poprad: Kostúr – Dinda, Suchý, Fabian, Briják, Kasík, Malina, Gáborčík, Ťavoda – Rudolf Huna, Paukovček, Bartečko – Hvila, Skokan, Kroták – B. Rapáč, Heizer, R. Rapáč – Bajaruns, Rusnák, Štrauch