Peter Beck: Necítime podporu mesta

Predseda BK Iskra Svit zvolal mimoriadnu tlačovú konferenciu, na ktorej informoval verejnosť o situácii v klube, rokovaniami s mestom Svit a o možnom sťahovaní tímu do Ružomberka.

Marián Handzuš Basketbal
Marián Handzuš Basketbal

Peter Beck: Necítime podporu mesta

Predseda BK Iskra Svit zvolal mimoriadnu tlačovú konferenciu, na ktorej informoval verejnosť o situácii v klube, rokovaniami s mestom Svit a o možnom sťahovaní tímu do Ružomberka.

Profesionálny športový tím má v malom meste ťažkú pozíciu. Peniaze sú strojcom úspechu vo väčšine prípadov nie len slovenských klubov a hlavne okolo nich sa točia všetky polemiky, dohady a „zaručené“ informácie o fungovaní, či skôr nefungovaní toho ktorého tímu. Peter Beck, predseda basketbalového klubu vo Svite, sa rozhodol šíriace sa polopravdy a lži vyvrátiť. „Prevzali sme tento klub s tým, že sa zachránil v extralige, ale prebrali sme ho s dlhmi,“ netajil na mimoriadnej tlačovej konferencii.

Nové vedenie tieto dlhy ešte stále uhrádza, no popri tom dokázalo v meste, akým je Svit, vytvoriť pre hráčov i divákov viac než len kultúrne prostredie. „Nové priestory VIP zóny, vynovené tribúny, šatne, palubovka i osvetlenie – zabezpečil to predseda basketbalového klubu, členovia výboru a ich reklamní partneri; kde teda tunelujeme Basketbalový Klub Iskra Svit?“ Hodenou rukavicou od pána Becka bola výzva na podanie trestného oznámenia pre všetkých, ktorí na verejnosti či na internetových fórach tvrdia, že aj on sám na klube ryžuje. Z hospodárskych výsledkov za rok 2010 podľa jeho tvrdení vyplýva, že klub je v zisku. ** „Niektorí reklamní partneri si nie nesplnili povinnosť, ale omeškali sa v jej plnení. Tento klub žije a napreduje, z extraligy sme sa neodhlásili!“**

Návrhom na presťahovanie klubu do Ružomberka chce poukázať na nedostatočnú podporu klubu zo strany mesta a podnikateľskej sféry v ňom. „V Ružomberku iniciatívne privítal rokovania primátor, podnikateľský subjekt aj basketbaloví činovníci.“ Rozhodnúť sa má do 30. marca, rokovania o podpore klubu prebehnú s mestom Svit, Poprad aj Ružomberok. Peter Beck chce totiž priniesť basketbal tam, kde je o neho záujem a podľa jeho vyjadrení sa napriek reklame, ktorú basketbal Svitu robí, cíti všade tam kde príde na príťaž. Doterajšiu pomoc od mesta, v podobe prenájmu haly (zhruba 6000€), bude teda chcieť výrazne zvýšiť.

„Klub sa pripravuje na zmenu (občianskeho združenia) BK na akciovú spoločnosť.“ Peter Beck už totiž nechce byť jediným zodpovedným za činnosť klubu a chce preniesť rozhodovacie práva na kohokoľvek, kto bude mať záujem klubu pomôcť. Iskra si stanovila vysoké ciele, pripravované už tohto-sezónne zápasy v Poprade a Ružomberku budú slúžiť aj na prieskum pred „FIBA challange,“ ktorú by prípadne hrala Iskra Svit kvôli nespĺňajúcim kritériám svojej haly v jednej z týchto najbližších.

Marián Handzuš

Peter Beck: Necítime podporu mesta
1
Galéria
Beck
11
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín