Pavol Krupka Kultúra

OBRAZOM: Peter Bič s kapelou prilákal stovky Popradčanov

Peter Bič s kapelou má program naplnený na prasknutie. Koniec jari im priniesol megaúspech na festivale v slovinskej Ľubľane, nasledovali koncerty v Chorvátsku, Česku, ďalší festival vo Švédsku. Vo štvrtok premiérovo vystúpili na popradskom námestí, poslucháči ho zmenili na tanečný parket.

Ilustračný obrázok k článku OBRAZOM: Peter Bič s kapelou prilákal stovky Popradčanov
Foto: Pavol Krupka / Zdroj: Dnes24.sk

Hľadisko i ostatné priestory popradského medzikostolia sa naplnili tak, ako vari ani na jednom z doterajších koncertov pod holým nebom, ktoré sa v Poprade konajú v posledných rokoch. Nečudo, minimálne dve skladby Košičana Petra Biča a jeho kapely sa stali európskymi hitmi. Nenápadný projekt tohto hudobníka, od ktorého si on sám sľuboval predovšetkým muzikantské pobavenie, sa cez internet rozšíril do celého sveta a jeho skladbu Hey Now poznajú aj za oceánom. Samozrejme, zaznela aj v Poprade, spolu s tohtoročným hitom Thinking About You a ďalšími skladbami rôzneho charakteru, spievanými prevažne v angličtine. Zo začiatku vlažné, ale pozorné publikum reagovalo predovšetkým potleskom. Postupom času sa však nálada ľudí stupňovala a na záver sa už pod pódiom aj tancovalo.

Premiérové vystúpenie skupiny v našom meste bolo súčasťou druhého ročníka štvordňového festivalu Made in Slovakia. Pozrite si náš zostrih.

Peter Bič Projekt - popradská premiéra priamo na námestí
1
Galéria
Peter Bič Projekt - popradská premiéra priamo na námestí
16
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie