Marián Handzuš Hokej

PHL: O prvej štvorke je už rozhoduté

V ôsmom týždni sa odohrali v Popradskej hokejovej lige (PHL) tri stretnutia a o medailových umiestneniach a štvrtej pozícii už je pred posledným kolom súťaže rozhodnuté.

V prvom zápase sa stretli „Modré Tigre“ s HK Svit. Vedúci tím tabuľky naplno zvládol tento duel, keď rozdielom tried rozdrvil svojho súpera. Týmto víťazstvom si zabezpečil prvú priečku a už teraz je majstrom ôsmeho ročníku PHL. Druhý zápas bol napínavý do poslednej chvíle. HK Vulkán narazil na HC Sabres, vulkánci potrebovali ukoristiť aspoň bod aby si upevnili druhú priečku. Šable ale začali lepšie keď dali úvodný gól, ale Vulkán ešte v tej iste tretine vyrovnal. Oba tímy predvádzali skvelé kombinácie, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. V poslednom dejstve „Šable" opäť viedli a črtalo sa prekvapenie, no 4 minúty pred koncom Vulkán znovu vyrovnal. Vyzeralo to, že si súperi body podelia, ale 13 sekúnd pred koncom si domáci zabezpečili víťazstvo gólom Dušana Hybena, čím sa usadili na konečnej druhej pozícii. Posledný zápas kola sa hral v sobotu, v Tatranskom derby sa stretli HC Tatry so „Starými pánmi“. Hostia viedli skoro celý zápas a boli aktívnejším tímom, ale v koncovke premárnili množstvo šancí čo sa im vypomstilo. 7 minút pred koncom HC Tatry vyrovnali po nahodení puku na bránu a ten istý moment sa zopakoval o 4 minúty neskôr. Hostia nezvládli tento zápas a tak si HC Tatry pripísalo ďalšie body a tým si zabezpečili štvrtú priečku.

HK Blue Tigers – HK Svit 16:1 ( 6:0, 5:1, 5:0 ) Góly: D. Snášel 3, Bartečko 3, Slaninák 2, Hozza 2, Gapa, V. Snášel st., V. Snášel ml., Sidor, Korenko, Jancura – Depta.

HK Vulkán – HC Sabres 3:2 ( 1:1, 0:0, 2:1 ) Góly: Jurko, Hyben, Bukovič – Kostka, Suchý.

HC Tatry – HC Old`s 4:3 ( 1:2, 1:1, 2:0 ) Góly: Ľ. Gašpar 2, Pichnarčík, A. Gašpar – Ochotnický 2, Erhardt. ** Tabuľka PHL:

1. Blue Tigers 20 17 1 2 175 : 80 35 ** 2. Vulkán 20 16 1 3 133 : 48 33 3. Elite Forces 20 14 2 4 160 : 75 30 4. Tatry 20 9 2 9 105 : 107 20 5. Old`s 20 8 1 11 108 : 127 17 6. Sabres 20 8 1 11 98 : 100 17 7. Svit 20 2 0 18 61 : 188 4 8. CCCP 20 2 0 18 55 : 170 4