Posledné kolo zamotalo poradím v tabuľke PHL. Vo štvrtok odohrajú zápas hviezd

Popradská hokejová liga mala na programe záverečné 21. kolo v ročníku 2012/2013. Prvé dve pozície už boli isté pred týmto kolom, ale o ostatných miestach rozhodli posledné zápasy. Nakoniec si všetky tímy svoje pozície vymenili.

Ilustračný obrázok k článku Posledné kolo zamotalo poradím v tabuľke PHL. Vo štvrtok odohrajú zápas hviezd

Vo štvrtok nastúpili v prvom zápase HC Sabres proti lídrovi súťaže HC Elite Forces. „Šable“ potrebovali získať aspoň bod ak chceli mať istú tretiu priečku, ale stretnutie dopadlo inak. Hostia sa poľahky dostali do vedenia a dostatočný odstup si držali do konca druhej tretiny. V poslednom dejstve domáci už rezignovali a majster tohto ročníka iba prikrášlil výsledok.

Druhý zápas medzi HC Old`s a HK Vulkán bol ďaleko dramatickejší. Obaja súperi potrebovali zvíťaziť, aby si potvrdili tabuľkové umiestnenia. Celé stretnutie sa hralo v dobrom tempe aj keď oba tímy neboli v ideálnom zložení. Prvé dve tretiny mali na vrch „Starí páni“. V strednej časti viedli už o dva góly, ale hosťom sa podarilo dať gól. Nakoniec rozhodla tretia tretina a v nej doplatili domáci na zúfalú koncovku. HK Vulkán zvíťazil výbornou defenzívnou hrou a premenenými rýchlymi výpadmi. Zaslúžene získali bronzové medaile a „Starí páni“ museli čakať do soboty ako dopadne ich rival HC Tatry.

V prvom zápase v sobotu nastúpili HK Svit proti HK Blue Tigers. Ak sa chceli domáci odlepiť z poslednej priečky museli zabodovať. Vyrovnané prvé dve tretiny priniesli malý náskok domácich a keď sa v poslednom dejstve strelecky začalo dariť, potrebné body sa im podarilo získať.

Rozuzlenie piatej a siedmej priečky mali v rukách poslední aktéri súťaže HC Tatry a HK CCCP. Tatry mali mierne na vrch, ich brankár chytal s istotou. Pomaly zvyšovali svoj náskok a nakoniec zaslúžene zvíťazili bez inkasovaného gólu.

28.03.2013 o 19:45 bude na zimnom štadióne v Poprade vyhodnotenie celého ročníka. Odovzdajú sa ceny pre všetky mužstvá aj individuálne ocenenia.

Hráči si na záver zasúťažia rozdelený do dvoch skupín po piatich hráčov z každého tímu. BIELY tím budú reprezentovať hráči HC Elite Forces, HC Tatry, HC Old`s a HK CCCP. ČIERNY tím zložia hráči z HK Blue Tigers, HK Vulkán, HC Sabres a HK Svit. Súťažiť sa bude v samostatných nájazdoch a najrýchlejší korčuliar. Na záver celej akcie odohrajú vzájomný zápas.

HC Sabres – HC Elite Forces 2:9 ( 1:5, 1:0, 0:4 ) Góly: Suchý, Hohola – Slebodník 2, Gužiak 2, Vojtko 2, J. Kočiš, Baran, S. Kočiš Vylúčenia: 1:5

HC Old`s – HK Vulkán 5:7 ( 2:1, 2:2, 1:4 ) Góly: R. Zalibera 4, Ochotnický – P. Jurko 2, Mrukvia 2, Hyben 2, Bukovič Vylúčenia: 2:3

HK Svit – HK Blue Tigers 10:5 ( 3:2, 2:2, 5:1 ) Góly: Jacenko 4, Višňovský 3, Pavličko 2, Chlebák – J. Sidor 4, D. Sidor Vylúčenia 3:1

HC Tatry – HK CCCP 8:0 ( 2:0, 1:0, 5:0 ) Góly: Renner 4, Sabo, Štrbka, Kundis, Baselides Vylúčenia: 3:1