Martin Sýkora Iné športy

Piate kolo Bowling Tour mesta Poprad: S najlepším nadhodom Valíček

V stredu 23.11.2016 sa odohralo piate kolo Bowling Tour mesta Poprad 2016/2017. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 31 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Piate kolo Bowling Tour mesta Poprad: S najlepším nadhodom Valíček

Hralo sa na 40 stopovom mazaní, ktoré bude použité na Bratislavský pohár 2016. V skupine A sa najviac darilo Vladimírovi Pavlikovskému, ktorý vyhral základnú časť výkonom 1239 s priemerom 206,50. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1063 bol Peter Očvár, nakoľko Werner Gerdenits sa finále nemohol zúčastniť a tak sa posunul z nepostupového siedmeho miesta na šieste.

„V prvom kroku finále sa stretli Ľudovít Jurinyi 156, Marián Turek 187 a Peter Ovčár 191 a postupoval do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Jaroslav Pěč 153, Peter Očvár 156 a Ján Petras 178 a postupoval do celkového finále,“ informoval Ľubomír Krul z BK CityBowling Poprad.

V treťom finálovom kroku sa stretol Pavlikovský s Petrasom. Nakoniec víťazom skupiny A sa stal Petras výkonom 194 a s celkovým priemerom 193,25. Na druhom mieste skončil Pavlikovský výkonom 177 s priemerom 202,29 a tretí Očvár s priemerom 176,25.

5. kolo Bowling Tour mesta Poprad 11/2016
3
Zdroj: BK CityBowling Poprad

V skupine B sa stal víťazom kvalifikácie Bohuslav Valíček Bohuslav výkonom 1166 s priemerom 194,33. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Pavel Bubelíny s výkonom 1018. V prvom kroku hrali proti sebe Bubelíny 137, Michal Tajboš 168, Peter Helebrandt 171 a Anton Paločko 211, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále.

„V druhom kroku sa stretli Ján Niedoba 168, Anton Paločko 169, Mária Kovalčíková 183 (vrátene handicapu) a Martin Meszároš 188, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde naňho čakal Valíček ako víťaz kvalifikácie. Skupinu B nakoniec vyhral Valíček výkonom 194 s celkovým priemerom 194,29 druhý skončil Meszároš výkonom 188 a s priemerom 178,75 a na treťom mieste sa umiestnila Kovalčíková s priemerom 180,57,“ dodal Krul.

Najvyšší náhod dosiahol Bohuslav Valíček výkonom 267. Šieste kolo turnaja, ktoré sa odohrá 7.12.2016 so začiatkom o 16.00 hodine. Zároveň sa bude na konci kola vyhodnocovať jesenná časť Bowling Tour.