Piaty zápas prehrali kamzíci v predĺžení: Séria sa vracia opäť pod Tatry

Košičania v zápase trikrát dotiahli tesné manko a víťazný gól dosiahli v 77. minúte, keď skóroval obranca Eduard Šedivý.

Peter Handzuš

Hráči HC Košice si uvedomovali, že pre zotrvanie v sérii musia doma bezpodmienečne zvíťaziť a ukončiť úspešné tohtosezónne popradské ťaženie v Steel aréne. Už v 2. minúte Košičanom pohrozil obranca Fabian, ktorý sa dostal do sľubnej pozície, ale strela bez prípravy mu nesadla ideálne. V 6. minúte mohli Košičania v presilovke otvoriť skóre, ale stal sa opak. Ich rozohrávku v strednom pásme zmaril Takáč, ktorý v úniku prekonal brankára Laca – 0:1. Na 0:2 nezvýšil v 13. minúte Buzzeo a krátko na to si domáci vytvorili tlak. V ňom „kamzíci“ opäť predviedli svoju typickú obetavosť, zblokovali mnoho striel a mali aj šťastie pri strele Šerbatova, ktorý z ostrého uhla trafil iba žŕdku odkrytej bránky.

Popradčania v úvode druhej časti odolali snahám domácich o vyrovnanie, ale v 23. minúte brankár Vošvrda predsa len kapituloval. Po osi Haščák – Slovák presne namieril Šerbatov – 1:1. V 29. minúte si potlesk domácich tribún vyslúžil brankár Laco, ktorý lapačkou na ľade zmaril tutovku zblízka dorážajúceho Takáča. V 32. inkasovali domáci nepríjemný úder, keď pokus Paukovčeka usmernil do košickej bránky domáci obranca Koch – 1:2. Lenže od 34. minúty bolo opäť vyrovnané, keď Hričinovu strelu z ostrého uhla tečoval za vlastného brankára Petran – 2:2. Zaujímavý úsek hry podčiarkla akcia Takáča so zakončujúcim Mlynarovičom, ktorý zblízka upravil na 2:3.

Domáci si boli vedomí, že musia skórovať a ďaleko k tomu neboli v 42. minúte, Galamboš však v nádejnej pozícii neuspel. V presilovke v 50. minúte sa dostali tlaku, zovreli Popradčanov, ale tí zblokovali viaceré košické strely a ubránili sa. Košičania sa snažili o ofenzívu aj pri hre 5 na 5, hráči Popradu naďalej pokračovali v obetavej hre a mimoriadne pozornej defenzíve. Košičania skúsili v 58. minúte hru so šiestimi hráčmi, v ktorej strelou od modrej čiary vyrovnal Dudáš – 3:3.

V predĺžení sa Popradčania dostali k presilovke, ale Košičania oslabenie bez väčších problémov zvládli. V 65. minúte sa už Popradčania radovali po zásahu Buzzea, ich gól však napokon rozhodcovia neuznali pre posunutú bránku. Od 75. minúty hrali presilovku aj domáci a v nej o predĺžení série rozhodol obranca Šedivý.

HC Košice – HK Poprad 4:3 po predĺž. (0:1, 2:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 23. Šerbatov (Slovák, Haščák), 34. Hričina (Slovák, Šedivý), 58. Dudáš (Šedivý, Brophey), 77. Šedivý – 6. Takáč, 32. Paukovček (Takáč, Svitana), 37. Mlynarovič (Takáč, Karalahti). Rozhodovali: Stano, Novák – D. Konc ml., Gegáň, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 7047 divákov.
/stav série: 2:3/

HC Košice: Laco – Slovák, Koch, Šedivý, Dudáš, Čížek, Pulli, Derljuk – Spilar, Suja, Nagy – Sýkora, Brophey, Hričina – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Petráš
HK Poprad: Vošvrda – Miner, Brejčák, Fabian, Petran, Erving, Salija, Karalahti, Ťavoda – Svitana, Mlynarovič, Bondra – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer, Paločko – Abdul, Paukovček, Belluš

Zdroj: TASR