Po predĺžení vo Zvolene dva body doma

Predĺženie vo Zvolene rozhodol Balán pol minúty pred koncom. Šimonovč v bráne si vylepšil štatistiky.

HKM Zvolen – HK AutoFinance Poprad 3:4 pp (1:0, 1:0, 1:3 – 0:1)

Góly: 20., 39. Čurilla, 57. Vantroba – 50. Koskinen, 54. Vandas, 58. Vaic, 65. Balán. Rozhodovali: J. Konc – Gajan, M. Novák, vylúčení: 5:3, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, striedanie: od 41. bez zraneného Chovana (Poprad), 1492 divákov.

Zostavy:
HKM Zvolen: Trenčan – Ťavoda, Jindra, Hraško, Juraško, Vantroba, Mucha – Slovák, L. Jurík, Baláž – Otčenáš, Zuzin, Čurilla – Síkela, M. Jurík, Puliš – Méry, Fekiač, Šiška.
HK AutoFinance Poprad: Šimonovič – Pentikäinen, Fabian, Kovačevič, Tavželj, Kramár – Strömberg, Koskinen, Kuľha – Svitana, Balán, Vaic – Svačina, Kroták, Chovan – Vandas, Škovira, Homa.

Poprad prišiel do Zvolena len s piatimi obrancami. Prvú šancu mal Lukáš Jurík, ale Šimonovič jeho strelu kryl. Na druhej strane neúspešne strieľal Kroták. Po delovke Sikelu zazvonila žŕdka Šimonovičovej brány. Hraško ani na dvakrát neposlal puk do siete. Z rýchleho protiútoku mal gól na hokejke Chovan, ale Trenčana neprekonal. V posledných sekundách druhej časti domáci využili svoju prevahu. Zuzinovu strelu poslal za chrbát Šimonoviča Čurilla.

V úvode druhej časti sa ocitol sám pred brankárom Homa, ale ani zblízka sa nepresadil. Domáci pokračovali v tlaku, ale ani jedna strela neskončila v sieti. Až v závere prišiel vydretý gól domácich. Otčenáš sa natlačil pred bránku a puk umiestnil za Šimonoviča Čurilla.

V poslednej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi. Hostia využili presilovku, keď Koskinen obišiel bránku. Natlačil sa pred Trenčana a švihom poslal puk do siete. V 54. minúte už bolo vyrovnané. Vandas obišiel všetkých, ktorí mu stáli v ceste a blafákom vyrovnal. V 56. minúte vyhral Milan Jurík buly a Vantroba stojaci za ním dostal delovkou Zvolen opäť do vedenia. O minútu Kroták prihral voľnému Vaicovi a bolo vyrovnané. V predĺžení o víťazstve hostí rozhodol v 65. minúte Balán.