Po sérii domácich prehier vydreté víťazstvo. Poprad získal dva body v predĺžení

Popradčania sa na domácom ľade predstavili proti maďarskému tímu MAC Újbuda s tromi zámorskými posilami v zostave.

Ilustračný obrázok k článku Po sérii domácich prehier vydreté víťazstvo. Poprad získal dva body v predĺžení
31

Domáci udreli ako prví v 11. minúte. Heizer našiel vtipnou prihrávkou spoza bránky v ostrom úhle strojaceho Bondru a Bálizs lovil puk zo siete – 1:0. O tri minúty neskôr „kamzíci“ prepadli v útočnom pásme a na Vošvrdu sa rútil Terbócs, ten ale v úniku neuspel. V polovici 16. minúty putoval na trestnú lavicu za zbytočný faul Mlynarovič, ale dlho si na nej neposedel. Po strele Browna sa najlepšie pred bránkou zorientoval Dansereau a na dvakrát prepasíroval puk za chrbát Vošvrdu.

Do druhého dejstva nastúpil Poprad už bez Paukovčeka. V 25. minúte popradský zimák stíchol. Najprv šiel od polovice klziska sám na Bálizsa Zagrapan. Jeho zakončenie pomedzi betóny si brankár hostí postrážil. Vzápäti tak platilo otrepané „nedáš a dostaneš“. Hostia z Budapešti šli sa predrali pred Vošvrdu a Brown ho prestrelil – 1:2. Domáca hra inkasovaným gólom utrpela na kvalite. „Kamzíci“ sa na ľade iba hľadali a z hľadiska sa ozývali prejavy nespokojnosti. V 36. minúte sa ocitol v tutovke Salija, ale svoju frustráciu si vybil iba na ležiacom Bálizsovi, a po ňom neuspel v ďalšom súboji s brankárom MAC Zagrapan.

V závečnom dejstve sa najprv dlho nič nedialo. Vyrovnania sa domáci dočkali počas presilovej hry v 47. minúte. Puk do pásma zatiahol Abdul, ktorého hosťujúca obrana tvrdo narazila o mantinel. V hre sa však pokračovalo ďalej. Mlynarovič našiel prihrávkou Bondru a ten sa po druhýkrát v zápase nemýlil. Krušné chvíle pre Poprad prišli 5 minút pred koncom riadnej hracej doby. V presilovej hre nastrelil hosťujúci Klempa dokonca konštrukciu Vošvrdovej bránky. Keď v závere nevyužili presilovku ani Popradčania, zápas šiel do predĺženia. V ňom sa medzi tri žrde trafil Erving a zabezpečil „kamzíkom“ extra bod navyše.

HK Poprad – MAC Budapešť 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 11. Bondra (Heizer, Miner), 47. Bondra (Mlynarovič, Abdul), 62. Erving (Abdul, Vošvrda) – 17. Dansereau (Brown, Klempa), 25. Brown (Dansereau, Klempa). Rozhodovali: Goga, Novák – Frimmel, Šefčík, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1296 divákov.

Poprad: Vošvrda – Fabián, Brejčák, Karalahti, Salija, Erving, Barron, Brincko, Kundrik – Takáč, Zagrapan, Abdul – Bondra, Paukovček, Svitana – Buzzeo, Heizer, Miller – Belluš, Mlynarovič, Macík

Budapešť: Bálizs – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Vokla – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Nagy, Terbócs – Pápa, Majoross, Szigeti

Dušan Brincko, asistent trénera Popradu: „Z nášho pohľadu sme nezačali tak, ako sme si predstavovali. Chceli sme začať tak, ako sme hrali posledné tri zápasy, ale nešlo nám to. Budapešť hrala dobre, výborne korčuľovala. Nevedeli sme dať góly. Keď súper dal gól na 2:1, bolo to ťažké, dotiahli sme to však šťastným gólom. Musíme tvrdo a ťažko bojovať o každý gól a sme radi, že sme v predĺžení vyhrali. Dôležitý je každý bod a potešili sme domácich divákov.“

Gergely Majoross, tréner MAC Budapešť: „Myslím si, že zápas sme začali dobre, hrali sme s veľkou energiou. Prvá tretina bola viac otvorená ako by tréneri chceli vidieť a priniesla veľa šancí. Druhá tretina však už bola viac organizovaná. V tretej tretine sme nedokázali udržať vedenie o jeden gól, jeden bod je však pre nás aj tak veľmi dôležitý.“