Po slabom úvode dobrý koniec: Poprad doma zdolal Žilinu

Poprad bez Bagina v obrane, ale s Patrikom Svitanom v útoku nezačal proti Žiline najlepšie.

Ilustračný obrázok k článku Po slabom úvode dobrý koniec: Poprad doma zdolal Žilinu
39

Hostia využili už po 14 sekundách svoju prvú presilovku, keď sa parádne z medzikružia trafil Stupka. Tretí útok Žiliny domácim poriadne zatápal a na začiatku 6. minúty sa po chybe v popradskej rozohrávke presadil po biliardovej akcii opäť Stupka – 0:2. „Kamzíci“ sa dlho na ľade hľadali, ale zlom prišiel v 12. minúte. Najprv Matisovu gólovú strelu zastavil zázračne Šúrek vyrážačkou, ale následný faul košického odchovanca domáci potrestali gólom Hendersona. Ten sa trafil bekhendovou dorážkou dve sekundy pred uplynutím trestu – 1:2.

Úvodných desať minút druhej tretiny veľa vzruchu na ľade neprinieslo. V polovici zápasu nabil Matej Paločko Murčekovi, ale Tomek s vypätím všetkým síl poslal jeho zakončenie nad konštrukciu brány. Vykúpenie prišlo v 32. minúte, keď sa presadil strelou z prvej Lichanec – 2:2. Už o minútu mohli ísť Popradčania do vedenia. Svitana vymyslel prihrávku na prázdnu bránku pre Štraucha, ale v sieti skončil iba hosťujúci obranca. Na konci 39. minúty šli Žilinčania do prečíslenia 3:1, ale ani Stupka a po ňom Konečný neuspeli. Z akcie nedáš – dostaneš tak profitoval Poprad, keď dostal Zagrapan puk do siete na dvakrát a domáci tak dokonali obrat v skóre – 3:2.

Rozbehnutý Poprad začal tretie dejstvo gólom držiteľa zlatej prilby Andeasom Štrauchom počas presilovej hry – 4:2. Z gólu sa následne snažila Žilina otriasť počas vylúčenia Troligu v 46. minúte. Celé dve minúty zvierali hostia domácich v obrannom pásme a najväčšiu šancu spálil Holovič, keď netrafil prázdnu bránku. Necelých päť minút pred koncom si hosťujúca lavička vzala oddychový čas a skúsila hru bez brankára. Keď sa hra po buly presunula pred Tomeka, z medzikružia v 58. minúte pridal gólovú poistku navrátilec v popradskom drese Patrik Svitana – 5:2. Vzápätí znížil z akcie 2:1 Handlovský a dráma pokračovala. So záverečným klaksónom poslal puk do opustenej svätyne Žiliny obranca Fabina – 6:3. Poprad tak proti žilinským vlkom získal prvé body až vo štvrtom vzájomnom zápase.

HK Poprad – MsHK Žilina 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)
Góly: 15. Henderson (Zagrapan, Lichanec), 32. Lichanec (Zagrapan, Henderson), 40. Zagrapan (Guliajev, Pokovič), 46. Štrauch (Svitana, Fabian), 58. Svitana (Štrauch, Mlynarovič.), 60. Fabian (Svitana) – 4. Stupka (Konečný, Holovič), 6. Stupka (Konečný, Novotný), 59. Handlovský (Rogoň, Hovorka). Rozhodovali: Jura – Gajan, Gavalier, vylúčení: 2:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1658 divákov

Poprad: Šúrek – Guliajev, Fabian, Ježek, Dinda, Krempaský, Postnikov, Vašaš, Pokovič – Lichanec, Zagrapan, Henderson – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Matej Paločko – Svitana, Mlynarovič, Štrauch

Žilina: Tomek – D. Brejčák, Juraško, Gutwald, Rehák, Drábek, Prokop, Váňa, Mendrej – Handlovský, Hovorka, Matis – J. Jurík, Húževka, Novotný – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Švihálek

František Štolc, asistent trénera Popradu: „My sme veľmi radi, že sme zvládli domáci novoročný zápas. Súper využil naše individuálne chyby a rýchlo sme prehrávali. Stále sme si ale verili, že to dokážeme otočiť. Pomohol nám gól v prvej tretine. V druhej sme po veľkom tlaku dali dva góly a otočili výsledok. V tretej tretine sme pozornou hrou kontrolovali priebeh. Sme radi, že sme zvládli takého ťažkého súpera.“

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Myslím si, že rozhodujúci moment bol za stavu 0:2 v prvej tretine, keď Matis išiel sám na bránku. Mohol dať gól, ale následne fauloval. Veľmi som sklamaný z dnešného zápasu a výkonu.“