Marián Handzuš Hokej

Po štrnástich domácich zápasoch kamzíci porazení

Poprad prehral doma so Slovanom vo vypätom zápase 4:5 po predĺžení.

HK Poprad – Slovan Bratislava 4:5 pp (0:2, 2:1, 2:1 – 0:1)
Góly: 28. Lapšanský, 38. Klouda, 53. Jaško, 60. Kmiť – 5., 14. Skokan, 23. Buc, 51. Bulík, 64. Jackman. Rozhodovali: Ország – Gajan, Korba, vylúčení: 3:6, navyše: Cartelli (Slovan) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 4400 divákov

V prvej dvadsaťminútovke si Poprad vypracoval viacero šancí, tlačil svojho súpera, no bezvýsledne. Puk sa síce väčšinou točil v obrannom pásme hostí, no Rybár všetky náznaky spoľahlivo vyriešil. Bratislavčania sa sústreďovali na dodržovanie herného plánu a viackrát pohrozili nebezpečnými protiútokmi. Keď „kamzíci“ prvé výstrahy nebrali vážne, zobral puk do svojej moci Skokan a spoza brány zaskočil Melicherčíka a otvoril skóre. Poprad bol mierne zaskočený, no snažil sa čím skôr dostať späť do zápasu, manévre Krotáka ani Jaška však v sieti neskončili. Trestal tak znovu Skokan, ktorý svojim druhým gólom v zápase dostal Slovan do pohodlného vedenia.
Poprad sa v druhej časti hry nadychoval k zvratu, stačilo jedno zaváhanie na obrannej modrej a štvrtý útok Slovana strelil ďalší gól, tentokrát bol úspešným strelcom Buc. Keď sa zdalo, že je najhoršie, domáci zabodovali zbraňou súpera – z rýchleho protiútoku a nahrávky Kmiťa vyťažil Lapšanský a vrátil Poprad späť do zápasu. Domáci mali následne k dispozícii dve početné výhody a i keď gól visel vo vzduchu, Slovan obstál. V 33. minúte mohol Lapšanský dať i druhý gól, no Rybár bol proti a v pravej chvíli vytiahol do dráhy puku svoju lapačku. O chvíľu na to sa v ďalšej početnej výhode v samostatnom úniku ocitol Jaško, no puk sa odrazil von od brvna. Presnejšiu mušku však o chvíľu na to predviedol Klouda, ktorý prekvapil Rybára a znížil na rozdiel jediného gólu. Poprad sa snažil všetkými silami o vyrovnanie. V 47. minúte musel hlavný arbiter Ország konzultovať spornú situáciu po Mlynarovičovej strele, gól však napokon uznaný nebol. Slovan znovu využil nepozornosť Popradčanov vo vlastnej tretine a Bulíkom zvýšil na 2:4. Poprad sa nevzdal a nový muž v jeho kádri Tomáš Jaško vzápätí znížil a pripravil hosťom ťažké chvíle. Domáci sa v závere vyhecovali k veľkému tlaku, ktorý gólom v hre bez brankára korunoval Kmiť a muselo sa predlžovať.
V nadstavenom čase hral Slovan presilovku a obranca Jackman v nej rozhodol, že dva body putujú do Bratislavy.

Ján Jaško, tréner Popradu: „Videli sme vynikajúci zápas s výbornou atmosférou. Zápas sme prehrali v efektivite. Musím chlapcov pochváliť, že za stavu 0:3 sme dokázali dvihnúť hlavy, najmä v druhej tretine sme mali veľké množstvo šancí.“

Zdeno Cíger, tréner Slovana: „Zápas bol naozaj na vysokej úrovni. Mali sme dobrý začiatok, vychádzali sme z defenzívy, ale boli sme produktívni. Mrzí nás, že zápas sme za stavu 3:0 nedokázali dotiahnuť do víťazstva v riadnom hracom čase, no domáci na nás nabehli a dostali sme sa pod veľký tlak. Robili sme, čo sme mohli, v predĺžení sme si vynútili faul a perfektne sme zohrali presilovku. Som spokojný.“