Po zbabranej prvej tretine Kamzíci vracajú sériu späť do Košíc

Nie každý deň je nedeľa. Po troch vyhraných zápasoch Popradčania poľavili a hostia im tentokrát nedovolili ani nadýchnuť sa. Po zlom výkone domácich sa tak séria vracia späť do Košíc.

Ilustračný obrázok k článku Po zbabranej prvej tretine Kamzíci vracajú sériu späť do Košíc
6

Hokejisti HC Košice vyhrali vo štvrtom zápase štvrťfinále play off Tipsport Ligy nad domácim HK Poprad 5:1 a stav série hranej na štyri víťazstvá upravili na 1:3.

Piaty zápas je na programe v pondelok 18. marca o 18.00 h v Košiciach.

Košičania si po piatkovej prehre najrýchlejší možný koniec v play off nepripúšťali a vo štvrtom zápase série pripravili pre domácich „kamzíkov“ studenú sprchu hneď v prvej tretine. Tú domáci začali veľmi zle. Už v úvodných minútach sa vyfaulovali do trojice. „Oceliari“ dlhú presilovku 5 na 3 ale nedokázali využiť. Trestali až štvorminútové vylúčenie Buzzea. Najprv skončilo v sieti Pulliho nahodenie, aby počas plynutia druhého dvojminútového trestu poslal Košice do dvojgólového vedenia Haščák. Rovnaký hráč sa presadil aj v 14. minúte, keď do siete poslal puk z milimetrovej prihrávky od Šerbatova. Domáca lavička reagovala výmenou brankárov, Vošvrdu nahradil Nechvátal. Ten sa v bránke poriadne nestihol ani rozcvičiť a hostia viedli už o štyri góly. V 18. minúte totiž namieril pod hornú žrď Ladislav Nagy.

Druhá tretina sa poriadne natiahla. Už v 21. minúte totiž po zrážke Millera so Slovákom nevydržalo plexisklo a nastala jeho výmena. Hostia Popradčanov k ničomu nepustili a naopak udreli gólom do šatne. Na zdrvujúcich 0:5 zvýšil v 40. minúte počas presilovej hry, keď domáci predtým hrali v šestici, presnou strelou Ján Sýkora.

V tretej tretine sa zápas už len dohrával, Košice kontrolovali jej priebeh. Zvýšenie vedenia mal na hokejku Suja, ale Nechvátal ho vychytal. Záverečné minúty boli už len o tom, či si brankár „oceliarov“ Ján Laco udrží čisté konto. Radosť z nuly mu v 52. minúte zmaril Mlynarovič – 1:5. Samotný záver duelu okorenila šarvátka, ktorej hlavnými aktérmi boli domáci obranca Ťavoda a hosťujúci Dudáš. Hostia odvrátili najrýchlejší postup „kamzíkov“ a séria sa sťahuje do Košíc, kde bude v pondelok pokračovať piatym zápasom.

HK Poprad – HC Košice 1:5 (0:4, 0:1, 1:0)

Góly: 52. Mlynarovič (Svitana, Bondra) – 7. Pulli (Sýkora), 8. Haščák (Sýkora, Pulli), 14. Haščák (Šerbatov, Ignatuškin), 18. Nagy (Spilar, Galamboš), 40. Sýkora (Pulli, Haščák). Rozhodovali: Novák, Fridrich – Gajan, Smrek,
vylúčení: 9:8, navyše: Ťavoda 5+DKZ za bitku – Sýkora 10 minút za napadnutie hlavy a krku, Dudáš 5+DKZ za hrubosť,
presilovky: 0:3,
oslabenia: 0:0,
4323 diávkov (vypredané)

/stav série: 3:1/

Poprad: Vošvrda (14. Nechvátal) – Miner, Brejčák, Karalahti, Petran, Erving, Salija, Ťavoda – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer, Paločko – Abdul, Paukovček, Belluš

Košice: Laco – Slovák, Koch, Šedivý, Dudáš, Čížek, Pulli, Derliuk – Spilar, Suja, Nagy – Sýkora, Brophey, Hričina – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Petráš

Hlasy po zápase

Roman Stantien, tréner HK Poprad: „My sme si zápas prehrali už v prvých 10 minútach, keď sme osem minút hrali v oslabení. Proti takému kvalitnému mužstvu ako Košice si to nemôžeme dovoliť, čo sa nám aj kruto vypomstilo. Tretia tretina nám vyšla, ukázali sme, že vieme hrať s Košicami vyrovnanú partiu. Ideme ďalej, séria pokračuje. Stále v nej vedieme 3:1 na zápasy. V pondelok sa vidíme v Košiciach.“

Roman Šimíček, asistent trénera HC Košice: „Ja si myslím, že diváci videli kvalitný hokej z oboch strán. Nám sa konečne podarilo dať nejaké góly už v prvej tretine. Poprad sme tým zaskočili, ale súper bojoval až do konca. Aj keď to vyzerá na ľahký výsledkový zápas, museli sme sa o výsledok pobiť až do konca. Stačia maličkosti a mohli sme mať problémy. Bojovali sme vo všetkých vzájomných stretnutiach, ale dnes prišla pridaná hodnota v podobe gólov.“