Monika Vengrínová Iné športy

Po zimnej prestávke opäť na ihrisku: Hokejbalisti odštartovali jarnú časť

Dlhých pätnásť týždňov oddychovali hokejbalisti v rámci zimnej prestávky. Tá však skončila a Popradsaká hokejbalová liga sa znova rozbehla 11.kolom. Chalani už majú za sebou dve kolá jarnej časti.

Ilustračný obrázok k článku Po zimnej prestávke opäť na ihrisku: Hokejbalisti odštartovali jarnú časť

Výsledky 11. kola:

Hbk Veľká – HC Lunik 2:6 (0:1, 1:1, 0:5)

Góly: L. Šebest 2 – J. Duda 3. T. Bartečko 2, R. Zadžora
Prvý zápas jarnej časti odohrala Hbk Veľká a HC Lunik. V ňom celé dve tretiny trápili tabuľkovo poslední Veľčania favorita stretnutia Lunik a viedli 2:1. V poslednej tretine však Lunik ukázal svoje schopnosti a piatimi gólmi potvrdil svoje víťazstvo.

Hbc Sobotskí draci 1256 – Leopoldov 4:3 s. n. (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)

Góly: K. Baran 2, T. Jurský, L. Šmelko – V. Štrbka, R. Šoltýs, M. Zeman
Veľmi vyrovnaný zápas odohrali tímy Hbc Sobota a Leopoldov. O víťazovi sa rozhodlo až v nájazdoch, keď napokon zvíťazil líder súťaže po góle svojho kapitána Karola Barana.

Dinamo – Aqualand Predators 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: M. Lipták – F. Roháčik 2, L. Gábor
Jeden z najzaujímavejších súbojov sa očakával medzi minuloročnými finalistami. Tí však po prestávke výkonostne zaostávajú za formou z predchádzajúcich ročníkov. A kým v jesennej časti vyhralo Dinamo, tentokrát sa karta obrátila a z víťazstva sa tešili Aqualand Predators.

HK Storm – S.O.S 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: D. Chlebák, M. Pešta, T. Rusnák, L. Barč – J. Iľkovič, L. Giertl
V jesennej časti sa spodné priečky ušli HK Storm a S.O.S., ktorí sa stretli v prvom jarnom kole. I napriek prehranej prvej tretine, napokon Storm porazil tím S.O.S. výsledkom 4:2.

Výsledky 12. kola:

Leopoldov – Fanklub Poprad 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: M. Bednár 2, Knurovský – Oravec, Šuster
Leopoldov a Fanklub Poprad odohral vyrovnaný zápas, ktorý napokon skončil víťazstvom Leopoldova po dvoch rozhodujúcich góloch nového hráča víťazného tímu. Prehru Fanklubu neodvrátil ani ich zvýšený výkon v poslednej časti zápasu.

S.O.S. – Hbk Veľká 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Góly: M. Dziak, Tomek – Kaločaj 2, Bednarčík, L. Šebest
Šesťbodový zápas čakal na predposledný S.O.S. a posledný Hbk Veľká. Po nerozhodnej prvej tretine, druhá patrila Veľčanom, kde dva góly strelil Stanislav Kaločaj. Posledná časť hry skončila bezgólovo. Z víťazstva sa tak napokon tešili hráči Hbk Veľká.

HC Lunik – Hbc Sobotskí draci 1256 3:2 s.n. (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Góly: R. Zadžora 2, M. Zeman – Jar. Skokan 2
Šláger dvanásteho kola sa odohral medzi lídrom súťaže Hbc Sobotskí draci a jeho prenasledovateľom HC Lunik. Vo veľmi vyrovanom stretnutí napokon rozhodli až samostatné nájazdy, keď víťazí gól strelil Marcel Zeman.

Aqualand Predators – HK Storm 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: F. Roháčik 2, Gábor – Chlebák, L. Barč
Minuloročný víťaz ligy Aqualand Predators potvrdil svoju formu aj v ďalšom zápase, keď zvíťazil nad HK Storm. O to sa pričinil predovšetkým strelec dvoch gólov Filip Roháčik.